Цензор.НЕТ

12.10.18 14:40

Мерія Дніпра зробила особливий подарунок одному з найдавніших університетів міста. ФОТОрепортаж

Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара відзначає своє сторіччя.

До ювілею один з найбільш конкурентоспроможних вищих навчальних закладів країни отримав від міської ради Дніпра особливий подарунок. Тепер біля першого корпусу університету стоїть концептуальний арт-об'єкт "Лекторій".
Інсталяція містить 17 високих сталевих стільців коралового кольору. Всі вони ніби об'єднані в лекційну аудиторію, повідомляє gorsovet.com.ua

Щодо подарунка для університету в мерії були різні варіанти: від бронзових табличок - до концептуальних скульптур. Однак зрештою вибір зупинили саме на цьому проекті.
"Для мене Дніпровський національний університет - справді альма-матер. Все моє життя пов'язане з ним. Мій батько все своє життя працював тут. Цю інсталяцію ми задумували як подарунок від мерії для університету. Хоча університет і національний, і він - знаковий для міста. Інсталяція модернова і досить контроверсійна. Є різні думки, проте студентам подобається. Ми будуємо модернове місто, яке дивиться в майбутнє. Такі проекти, що змінюють міський простір і привертають людей, - потрібні", - зазначив міський голова Дніпра Борис Філатов під час відкриття інсталяції "Лекторій" 11 жовтня.

Уперше "Лекторій" побачив світ у 2015 році. Під час різних мистецьких акцій стільці-велетні побували спочатку на фасаді, а потім - на даху дніпровських будівель. Також інсталяцію спускали на воду з Фестивального причалу. Крім цього, об'єкт демонстрували в "Мистецькому арсеналі" в Києві.
Створив інсталяцію дніпровський художник і архітектор Микита Шалений. Свої проекти він реалізує не тільки в Україні, а й за кордоном.
"Лекторій" трактують по-різному. Це і розповідь про те, як важко суспільство сприймає щось нове, і символ того, що слід зростати і прагнути, щоб зрозуміти незвичайне.

Водночас, за версією Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара, кожен зі стільців присвячений видатним випускникам закладу. Серед них - письменники Олесь Гончар та Павло Загребельний, професор Гарварду, відомий історик Сергій Плохій, який нещодавно був на книжковому фестивалі Book Space у Дніпрі, а також узагальнені фігури професорів, студентів, академіків та героїв України. Один зі стільців "належить" меру Дніпра.
Вночі "Лекторій" підсвічується, а збоку на стільцях є спеціальні QR-коди, за допомогою яких можна дізнатися історії героїв інсталяції. Студентам такий художній твір до душі.
"Ми спочатку були здивовані. Всі бігали дивитися на ці стільці. Вони і дивують, і водночас вражають. Мені це нагадало, знаєте, щось таке з вулиць Амстердама. За духом схоже. У Дніпрі мало такого. Звісно, нехай вони будуть у нашому університеті", - розповіла студентка Світлана.

Мерія Дніпра зробила особливий подарунок одному з найдавніших університетів міста 01
Мерія Дніпра зробила особливий подарунок одному з найдавніших університетів міста 02
Мерія Дніпра зробила особливий подарунок одному з найдавніших університетів міста 03

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики