Цензор.НЕТ

12.10.18 18:24

Порошенко ввів у дію рішення РНБО про невідкладні заходи із захисту національних інтересів у Чорному, Азовському морях та Керченській протоці

Президент України Петро Порошенко підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони України від 12 жовтня "Про невідкладні заходи із захисту національних інтересів на Півдні і Сході України, в Чорному та Азовському морях і Керченській протоці".

Порошенко ввів у дію рішення РНБО про невідкладні заходи із захисту національних інтересів у Чорному, Азовському морях та Керченській протоці

Відповідний указ №320/2018, передає Цензор.НЕТ.

Указ про введення в дію рішення РНБО "Про невідкладні заходи із захисту національних інтересів на Півдні і Сході України, в Чорному та Азовському морях і Керченській протоці" вступає в силу з нинішнього дня.

Частина рішення РНБО засекречена. У розсекреченій частині сказано про те, що Кабмін має підготувати й узагальнити правову позицію України для підготовки консолідованої претензії України до Російської Федерації щодо реалізації її міжнародно-правової відповідальності за збройну агресію проти України; здійснити оцінку стану навколишнього середовища на півночі окупованого Криму у зв'язку з діяльністю заводу "Кримський титан" і офіційно зафіксувати її; розробити механізм взаємодії між різними органами і підприємствами, що здійснюють рибогосподарську діяльність із метою зниження ризиків виникнення кризових ситуацій, обумовлених агресивними діями Російської Федерації; затвердити стратегію інформаційної реінтеграції Автономної Республіки Крим тощо.

Також має бути створена робоча ситуативна група із захисту національних інтересів України в Чорному та Азовському морях і Керченській протоці з метою моніторингу загроз національній безпеці та підготовки відповідних пропозицій.

Також уряд упродовж місяця має внести до Верховної Ради законопроекти про внутрішні води, територіальне море та прилеглу зону України з визначенням координат серединної лінії, про внесення змін до деяких законів України щодо захисту державного кордону, зокрема щодо визначення порядку та способів залучення підрозділів ЗСУ, інших військових формувань і правоохоронних органів до виконання завдань щодо посилення охорони (прикриття) держкордону і суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні.

Крім цього, Кабмін зобов'язаний за місяць затвердити цільову програму створення державної інтегрованої інформаційної системи висвітлення надводної та підводної обстановки в акваторії Чорного й Азовського морів і басейнах річок Дніпро та Дунай і забезпечити фінансування заходів з її функціонування в необхідних обсягах у 2019 році.

У цей же термін уряд має проаналізувати стан реалізації програми з облаштування та реконструкції держкордону на період до 2020 року, визначити їхню актуальність.

Уряд також має проаналізувати в місячний термін наслідки створення РФ умов, що ускладнили здійснення Україною економічної діяльності в Чорному, Азовському морях та Керченській протоці. За підсумками аналізу вжити заходи щодо стабілізації соціально-економічної ситуації, активізації господарської діяльності та сприяння залученню інвестицій.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики