Цензор.НЕТ

12.10.18 23:27

Facebook видалив десятки російських акаунтів за стеження за користувачами

Компанія, якій належали акаунти, надавала аналітичні послуги уряду РФ.

Facebook видалив десятки російських акаунтів за стеження за користувачами

Соцмережа Facebook видалила кілька десятків облікових записів російської компанії Social Data Hub за незаконний збір даних користувачів. У Facebook зазначили, що компанія надавала аналітичні послуги уряду РФ, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Корреспондент".

Facebook підозрює Social Data Hub у непередбачених в угоді зборі та аналізі даних користувачів.

"Ми відключили понад 66 акаунтів, профілів, сторінок і додатків Social Data Hub від нашого сервісу й очікуємо, що можемо знайти і відключити ще більше облікових записів", - заявили в соцмережі.

Social Data Hub позиціонує себе як компанію, що спеціалізується на розробці систем штучного інтелекту, яка збирає й аналізує дані, в тому числі з відкритих баз, з форумів і з мобільних додатків.

За словами засновника компанії Артура Хачуяна, компанія працює з держорганами з питань "пошуку педофілів, дезертирів та інших поганих людей".

Facebook видалив десятки російських акаунтів за стеження за користувачами 01

Screenshot з сайту компанії Social Data Hub

Його компанія також допомогла знайти головного підозрюваного у справі про теракт 3 квітня 2017 року Санкт-Петербурзі Акбаржона Джалілова - за фотографією його відірваної голови.

Великий резонанс викликав запуск сервісу Батьківський контроль, який дозволяє батькам стежити за активністю дітей у соціальних мережах. Його гасло "Краще ми, ніж ФСБ".

Представник Facebook Метт Штайнфельд заявив, що для того, щоб проводити роботу із запобігання збору даних користувачів Facebook об'єднуватиметься з іншими компаніями і незалежними експертами.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики