Цензор.НЕТ

12.10.18 22:16

Всеукраїнський об'єднавчий собор хочуть провести в храмі Святої Софії в Києві, - Євстратій (Зоря)

У соборі зокрема візьмуть участь ієрархи УПЦ МП, які підписали звернення до Вселенського патріарха Варфоломія.

Всеукраїнський об'єднавчий собор хочуть провести в храмі Святої Софії в Києві, - Євстратій (Зоря)

В УПЦ Київського патріархату сподіваються, що найближчим часом вдасться провести Всеукраїнський об'єднавчий собор та обрати голову Єдиної Помісної Української Церкви. Про це в ефірі "5 Каналу" розповів речник Київської Патріархії Євстратій (Зоря), повідомляє Цензор.НЕТ.

"Найбільш логічним місцем, де може відбутися Об'єднавчий собор, є Собор Святої Софії в Києві як головна історична митрополича предстоятельська кафедра для Київської Церкви. А коли - це залежатиме від нас. Ми все будемо робити для того, щоб це сталося якомога швидше, і хотілося б, щоб уже до наступного засідання Священного Синоду і Константинопольського Патріархату, який відбудеться у другій половині листопада, ми вже могли прийти з хорошими результатами нашої домашньої роботи", - пояснив Зоря.

За його словами, всі ієрархи УПЦ Московського патріархату, які підписали звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія, мають взяти участь в соборі. Водночас, прес-секретар УПЦ КП додав, що рішення є добровільним, тому точна кількість ієрархів стане відомою тільки на самому Соборі.

Нагадаємо, 11 жовтня за результатами засідання Синоду було оголошено рішення, в якому сказано, що Вселенський патріархат продовжує процедуру надання автокефалії церкві України. Крім того, було скасовано лист синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічний статус предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета.Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики