Цензор.НЕТ

14.10.18 20:25

У 2014-му перші диверсанти з Росії зайшли контрабандними стежками, - Слободян. ВIДЕО

До початку агресії Росії проти України Луганський загін охороняв ділянку завдовжки близько 750 кілометрів. І перші диверсійні групи з Росії в 2014 році зайшли саме контрабандними стежками на ділянці, зокрема, Луганського загону.

Про це спікер Державної прикордонної служби України Олег Слободян розповів в ефірі програми "Ваша Свобода", інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Крим.Реалії.

За словами Слободяна, "щоб не повторювати помилок, протягом майже двох років Державна прикордонна служба планомірно і послідовно реалізує політику щільності охорони державних кордонів".

"Щоб окреслити кордон, до 2014-го не було політичної волі. Демаркацію кордону з Росією було не проведено. Лише 6 листопада 2012 року було встановлено один-єдиний прикордонний знак на кордоні з Росією (Чернігівська область, пункт пропуску "Сеньківка"). З 2010 року Державна прикордонна служба в односторонньому порядку почала позначати кордон із Росією.

Росія аргументувала відсутність інженерних робіт зі свого боку відсутністю грошей! Демаркацію ми не могли проводити, оскільки демаркація - це завжди рух обох країн. На тому етапі навіть хотіли залучити міжнародних партнерів із Європи, але вони не бачили загроз з боку Росії. Можливо, були ще політичні мотиви. Не відкидаємо, що і тиск із боку Росії. Вони говорили: допоможемо з облаштуванням і з оснащенням західного вашого кордону, але не східного. Це ваше питання, займайтеся цим самі", - зазначив речник Держприкордонслужби.

Водночас, за його словами, проблем із демаркацією кордону з країнами ЄС немає, але є проблеми з Росією. "Причина в небажанні Росії позначати кордон, адже вона ніколи не сприймала Україну як незалежну державу. 36 раундів переговорів відбулось між Україною і Росією щодо розмежування акваторії Азовського моря і Керченської протоки! Жодну пропозицію української сторони щодо розмежування - чи серединними точками, чи іншими методами - Росія не прийняла. Можливо, вже тоді розуміючи, що це можуть використовувати в серйозній геополітичній грі", - підкреслив Слободян.

Він зазначив, що і до початку агресії Росії проблемних зон на кордоні було досить багато. "Це і нафтопроводи, так звані контрабандні шляхи. Зараз стежки перерито, інженерні споруди фактично є на всіх ділянках у тій чи іншій кількості, триває процес підвищення щільності охорони кордону", - повідомив спікер ДПСУ.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики