Цензор.НЕТ

15.10.18 22:03

На порядку денному ПАРЄ на січень питання повернення РФ немає, - Ар'єв

Під час засідання Парламентської асамблеї Ради Європи у січні питання повернення делегації Росії до ПАРЄ не розглядатиметься.

На порядку денному ПАРЄ на січень питання повернення РФ немає, - Ар'єв

Про це в ефірі "Прямого" заявив народний депутат України від фракції "Блок Петра Порошенка", голова української делегації в ПАРЄ та віце-президент ПАРЄ Володимир Ар'єв, інформує Цензор.НЕТ.

"По-перше, я одразу хочу сказати, що в січні це питання повернення Росії розглядатися не буде. Оскільки я бачив порядок денний на січень. І, вочевидь, на останньому бюро Парламентської асамблеї Ради Європи наприкінці сесійного тижня – у п’ятницю воно відбулося – абсолютно чітко було сказано, що подальша доля цієї доповіді, скажімо так, в якій можуть піти росіянам назустріч, їхнім шантажистським вимогам, вона відкладається на невизначений термін, і все це в руках комітету з питань регламенту і процедур ПАРЄ", - наголосив Ар'єв.

Він додав, що жодного засідання до кінця року комітету з питань регламенту і процедур ПАРЄ не заплановано.

"І наступне засідання може бути лише у січні. І найоптимістичніші для росіян прогнози – можливо, на квітень. А може, і далі. Тому в даному разі те, що вдалося українській делегації, – це взагалі це питання зняти достатньо надовго з порядку денного", - додав він.

Нагадаємо, у 2014 році російська делегація в складі ПАРЄ була позбавлена ​​ низки повноважень, зокрема права голосу, через анексію Криму та агресію в Донецькій і Луганській областях. Тоді російська делегація припинила свою роботу в складі асамблеї на знак протесту.

9 жовтня в ПАРЄ відмовилися обговорювати документ, за яким делегація РФ могла б повернутися в Асамблею. Проект відправили на доопрацювання в профільний комітет. Ухвалення рішення відклали на наступний рік.

10 жовтня генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд, виступаючи на дебатах про майбутнє організації, заявив, якщо Росія не відновить платежі в бюджет РЄ у 2019 році, її участь у статутних органах буде припинено.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики