Цензор.НЕТ

16.10.18 12:10

Я був дуже розчарований, - Порошенко про голосування Онуфрія та Луки на Синоді РПЦ

Президент Петро Порошенко розчарований голосуванням митрополита Київського УПЦ МП Онуфрія та митрополита Запорізького і Мелітопольського Луки на Синоді Російської православної церкви, де було ухвалено рішення розірвати відносини зі Вселенським патріархатом.

Я був дуже розчарований, - Порошенко про голосування Онуфрія та Луки на Синоді РПЦ

Про це він сказав на зустрічі з екзархами патріарха Варфоломія в Києві, передає Цензор.НЕТ із посиланням на lb.ua.

"Я не маю цього говорити, але я був дуже розчарований голосуванням двох українських представників. Я впевнений, що ми маємо шукати мир", - заявив президент. Одним з тих, хто голосував, був митрополит Київський і всієї України, глава УПЦ МП Онуфрій, іншим - митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука.

За словами президента, російські спецслужби приготували для провокацій в Україні своїх тітушок, пише ЛігаБізнесІнформ.

"З таким нетерпінням вони чекали, що хтось буде штурмувати храми, що десь там будуть якісь бійки, вони навіть підготували своїх тітушок, які мали виконувати ці ролі", - сказав він.

Порошенко нагадав, що вчора "з очевидної подачі Кремля повністю від нього залежне церковне начальство" заявило про розірвання єврхаристійного спілкування з Константинопольської матір'ю-церквою. "Я сподівався, що цього не станеться, але ми з вами мали бути готові до цього процесу", - сказав він.

Екзарх зазначив, що в Україну вони повернулися для продовження роботи над останнім етапом, "який доведе нас до об'єднавчого собору, а тоді і до вручення новому предстоятелю остаточного документа - Томосу про незалежність, автокефалію української православної церкви".

Нагадаємо, 14 вересня на позачерговому Синоді Російської православної церкви в Москві було ухвалено офіційну заяву, в якій сказано, що в разі продовження "антиканонічної діяльності Константинопольського патріархату на території Української православної церкви" РПЦ "буде змушена" розірвати євхаристійне спілкування.

Тоді ж Синод РПЦ ухвалив рішення призупинити співслужіння з ієрархами Константинопольського патріархату і припинити свою участь у тих структурах, де головують його представники. І не згадувати більше патріарха Константинопольського під час богослужінь.

У понеділок, 15 жовтня, Синод РПЦ визнав неможливим її подальше перебування в євхаристійному спілкуванні з Константинопольським патріархатом.

11 жовтня за результатами засідання Синоду було оголошено рішення, в якому йшлося, що Вселенський патріархат продовжує процедуру надання автокефалії церкві України. Крім того, було скасовано лист синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічний статус предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики