Цензор.НЕТ

16.10.18 20:33

В ОБСЄ схвалили продовження закону про порядок місцевого самоврядування на Донбасі, - Сайдік

ОБСЄ розцінює продовження закону про порядок місцевого самоврядування на Донбасі як прихильність мінським угодам і мирному врегулюванню конфлікту на сході України.

В ОБСЄ схвалили продовження закону про порядок місцевого самоврядування на Донбасі, - Сайдік

Таку заяву зробив спецпредставник ОБСЄ в Тристоронній контактній групі з України Мартін Сайдік журналістам у вівторок у Мінську за підсумками засідання ТКГ, пише Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Як відомо на початку жовтня в Україні було продовжено дію закону про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей", - сказав він.

У зв'язку з цим спецпредставник зазначив, що вітає цей факт "як свідчення прихильності України мінським угодам і мирного вирішення конфлікту".

Він також повідомив, що Тристороння контактна група не обговорювала питання, хто замінить Леоніда Кучму на посаді представника України.

"Ми не обговорювали цього питання (можливі кандидатури на пост представника від України в ТКГ - ІФ), тому що це чисто українська компетенція", - заявив Сайдік.

Разом з тим він упевнений, "що Україна своєчасно нас поставить з цього приводу до відома".

Нагадаємо, закон про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО було ухвалено у вересні 2014 року і він набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на 3 роки. Документ передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу набуває чинності тільки "після виконання всіх умов, викладених у статті 10 закону, зокрема в частині, що стосується виведення всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України".

4 жовтня 2018 року Верховна Рада продовжила термін дії цього закону до 31 грудня 2019 го.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики