Цензор.НЕТ

17.10.18 14:30

54% українців підтримують створення Помісної церкви, - опитування

Частина тих, що не підтримують автокефалію, і тих, кому байдуже, - однакова, по 19%.

54% українців підтримують створення Помісної церкви, - опитування

Більшість українських громадян (54%) позитивно ставляться до ідеї створення в Україні Єдиної Помісної Церкви. Про це свідчать результати дослідження соціологічної групи "Рейтинг", передає Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН. Як повідомили в організації, протилежної думки дотримуються 19% опитаних. Ще 19% висловилися про це байдуже.

Найвищий рівень підтримки проекту Єдиної Помісної Церкви спостерігається на Заході (68%) і в Центрі країни (58%).

Водночас на Півдні прихильників цієї ініціативи не менше 45%, а на Сході - 37%. При цьому в південно-східних областях, на відміну від решти України, фіксується відносно більшу кількість тих, хто байдуже або негативно ставиться до цієї теми (близько чверті респондентів у кожній категорії).

У розрізі конфесій найбільшу підтримку ініціатива автокефалії має серед вірян Української Греко-Католицької Церкви та УПЦ (КП).

Серед цих категорій рівень підтримки ідеї Єдиної Помісної Церкви в цілому становить понад 75%.

У середовищі вірян інших конфесій таких близько половини. Найбільший опір ідея Помісної Церкви має серед вірян УПЦ (МП), понад половина з них ставляться до цього негативно.

Незважаючи на це, майже третина вірян (28%) ставляться до автокефалії прихильно. Соцопитування проводилося з 27 вересня по 4 жовтня методом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face).

У дослідженні взяли участь 2000 респондентів віком від 18 років і старше.

Раніше екзархи Вселенського патріарха підтвердили готовність співпрацювати з духовенством Української православної церкви Київського та Московського патріархатів для вручення Україні Томосу про автокефалію.


Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики