Цензор.НЕТ

17.10.18 23:37

У 2022 році контракт із Газпромом "на щастя" закінчується. Американські умови вигідніші на 20%, - Польща про постачання газу

Президент польської нафтогазової компанії PGNiG Петро Возняк після підписання зі США 20-річного контракту на поставку ЗПГ заявив, що умови нового договору не йдуть у порівняння з контрактами з "Газпромом".

У 2022 році контракт із Газпромом "на щастя" закінчується. Американські умови вигідніші на 20%, - Польща про постачання газу

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє Business Insider.

У середу, 17 жовтня, Польща уклала контракт із американською компанією Venture Global на поставку 2 млн т ЗПГ (2,7 млрд куб. м після регазифікації) на 20 років. Варшава зможе як використовувати, так і перепродувати американський газ. ЗПГ буде поставляти з двох терміналів Venture Global в Луїзіані, перший із них буде готовий до 2022 року, другий - до 2023 року.

Польський прем'єр Матеуш Моравецький, коментуючи підписання договору, зазначив, що він радий, з одного боку, "підвищити незалежність", а з іншого - "конкурентоспроможність нашого газового сектора". "Наші попередники хотіли підписати контракт із "Газпромом", який став би для нас газовими кайданами", - додав Моравецький.

За словами Петра Возняка, завдяки тому, що контракт зі США укладено за формулою Free on Board, Польща зможе незалежно вирішувати, купувати ЗПГ для порту в Польщі чи перепродувати його через лондонський офіс своєї компанії.

"Тут немає ніякого порівняння з точки зору цін і термінів поставки у нас зі східним партнером. Я тільки можу сказати, що це буде приблизно на 20% дешевше, ніж поставка зі Сходу", - розповів Возняк. Він зазначив, що інший можливий постачальник газу для Польщі - Норвегія. За словами Возняка, найближчим часом Варшава може оголосити про укладення ще одного контракту на поставку ЗПГ.

Польща споживає близько 15 млрд куб. м газу в рік, країна може купувати до 10,2 млрд куб. м газу за діючим контрактом із "Газпромом". Як зазначив Возняк, у 2022 році контракт із "Газпромом" "на щастя" закінчиться, про що "немає жалю".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики