Цензор.НЕТ

18.10.18 10:21

Гройсман доручив провести нараду щодо обґрунтованості нових ставок на користування вагонами "Укрзалізниці"

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив віце-прем'єру Володимиру Кістіон і міністру інфраструктури Володимиру Омеляну провести нараду з питання обґрунтованості нових ставок на користування вагонами ПАТ "Укрзалізниця".

Гройсман доручив провести нараду щодо обґрунтованості нових ставок на користування вагонами "Укрзалізниці"

"Я думаю, можливо, навіть завтра зустрітися і в цьому питанні розібратися", - сказав прем'єр на засіданні Кабінету міністрів у середу у відповідь на скаргу депутата Григорія Заболотного про різке підвищення "Укрзалізницею" вартості перевезень аграрної продукції, пише Інтерфакс-Україна.

В.Гройсман виступив за залучення до обговорення представників профільних комітетів Ради.

Прем'єр також попросив Антимонопольний комітет (АМКУ) втрутитися в ситуацію, щоб перевірити обґрунтованість встановлюваних "Укрзалізницею" ставок.

"Я готовий повністю вас підтримувати: і організаційно, і публічно", - підкреслив він, додавши, що чекає також позиції АМКУ з питання підвищення цін на нафтопродукти.

В.Гройсман нагадав, що після дерегуляції вагонної складової всі можуть здавати вагони в оренду, визначаючи вартість послуги ринково. Однак прем'єр визнав, що стурбований черговим підвищенням цін "Укрзалізниці".

Як повідомлялося, "Укрзалізниця" 12 жовтня повідомила про рішення підвищити ставки на користування вагонами в середньому на 41%. Вони набудуть чинності через 30 днів після офіційної публікації в газеті "Урядовий кур'єр".

Попереднє підвищення ставок "Укрзалізниця" здійснила 28 липня цього року.

Станом на 1 вересня 2018 року в робочому парку "Укрзалізниці" налічувалося 61 тис. вантажних вагонів, з яких майже 28 тис. піввагонів, 10,3 тис. зерновозів, майже 3 тис. фітингових платформ.

"Укрзалізниця" уклала договір з ДП "Прозорро.Продажі" і в рамках "пілотного" проекту з листопада почне здавати в оренду товарні вагони через електронну систему ProZorro.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики