Цензор.НЕТ

19.10.18 12:48

Україна має відкривати кримінальні справи щодо кожного вбивства на окупованих територіях і створити відповідний реєстр злочинів, - Ірина Геращенко

Перший віце-спікер ВР Ірина Геращенко закликає правоохоронні органи активно розслідувати злочин, вчинений на окупованих територіях Криму і Донбасу, а також створити реєстр таких злочинів для подальшого звернення до міжнародних судів.

Україна має відкривати кримінальні справи щодо кожного вбивства на окупованих територіях і створити відповідний реєстр злочинів, - Ірина Геращенко

Про це вона заявила під час години запитань до уряду у Верховній Раді, передає парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

"Вчора я отримала відповідь від МВС щодо того, що не було заведено кримінальну справу щодо вбивства громадянина України, який би він не був злочинець, Захарченка. Також не було заведено справу з приводу того, що Слідчий комітет РФ проводить якісь слідчі дії на території Донецька", - заявила Геращенко.

Вона нагадала, що прокуратура почала провадження за фактом вбивства українських дітей у Керчі.

"Я не можу зрозуміти, чому у нас не заводяться кримінальні справи з приводу підриву українських дітей в окупованій Горлівці, з приводу всіх тих вбивств, які відбуваються на окупованих територіях. І коли Держдума РФ в якомусь шизофренічній нестямі робить агресивні заяви, що це нібито на Україні кров убитого ними ж Захарченка, а нам нема чим їм відповісти. Крим і Донбас - це Україна, і ми зобов'язані відкривати кримінальні справи з приводу кожного вбивства для того, щоб у нас був відповідний реєстр, для подальшої подачі в міжнародні суди", - заявила Геращенко, зазначивши, що міжнародним експертам мають надати доступ на території окупованих Донбасу і Криму для проведення слідчих дій.

Вона закликала уряд зайнятися цим питанням.

На це прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що для нього як батька трагедія в Керчі жахлива.

"Для мене і для моєї сім'ї це було великим шоком цього дня", - зазначив Гройсман, акцентувавши, що матеріали про подібні справи потрібно накопичувати.

"Всі вбивці нестимуть за це відповідальність, так чи інакше, не сьогодні то через рік, не через рік, то через 5 років, але вони будуть нести відповідальність. Міжнародний трибунал ще ніхто не скасовував", - заявив Гройсман і висловив співчуття родичам і близьким загиблих у Керчі дітей.

Нагадаємо, 17 жовтня вдень у політехнічному коледжі в Керчі стався підрив бомби, начиненої металевими предметами.

Згідно з версією Слідчого комітету РФ, перед цим студент 4-го курсу коледжу відкрив стрілянину, а пізніше наклав на себе руки.

Російське слідство порушило кримінальну справу за статтею "теракт", а потім перекваліфікувало на статтю "умисне вбивство".

Кількість жертв трагедії досягла 21. За останніми даними, поранено 40 осіб, деякі з них зараз у вкрай важкому стані.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики