Цензор.НЕТ

19.10.18 15:30

Константинополь відмовився розривати відносини з РПЦ

Константинопольський патріархат і надалі перебуває у спілкуванні з РПЦ, попри рішення Москви про повний розрив відносин.

Константинополь відмовився розривати відносини з РПЦ

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Интерфакс", про це йдеться у зверненні екзархату російських парафій у Західній Європі, який підпорядковується Константинополю.

"Вселенський патріархат не переривав спілкування з Московським патріархатом і продовжує його поминати в порядку, встановленому в диптиху", - йдеться в тексті звернення.

Нагадаємо, 14 вересня на позачерговому Синоді Російської православної церкви в Москві було ухвалено офіційну заяву, в якій сказано, що в разі продовження "антиканонічної діяльності Константинопольського патріархату на території Української православної церкви" РПЦ "буде змушена" розірвати євхаристійне спілкування.

Тоді ж Синод РПЦ ухвалив рішення призупинити співслужіння з ієрархами Константинопольського патріархату і припинити свою участь у тих структурах, де головують його представники. І не згадувати більше патріарха Константинопольського під час богослужінь.

У понеділок, 15 жовтня, Синод РПЦ визнав неможливим її подальше перебування в євхаристійному спілкуванні з Константинопольським патріархатом.

11 жовтня за результатами засідання Синоду було оголошено рішення, в якому йшлося, що Вселенський патріархат продовжує процедуру надання автокефалії церкві України. Крім того, було скасовано лист синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічний статус предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики