Цензор.НЕТ

20.10.18 15:17

"Патріарх всієї Руси-України", - Синод УПЦ КП затвердив повний і скорочений титули свого глави

Це питання вирішили порушити, зважаючи на зміни, які відбуваються в Українській православній церкві.

"Патріарх всієї Руси-України", - Синод УПЦ КП затвердив повний і скорочений титули свого глави

Священний Синод Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) змінив правила титулування предстоятеля УПЦ КП, затвердивши повну і скорочені форми титулу. Про це повідомив прес-секретар УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря), інформує Цензор.НЕТ.

"Священний Синод змінив правила титулування предстоятеля Київського патріархату. Відтепер існують його повний офіційний титул і скорочені його варіанти, які використовуються в повсякденному житті та богослужінні, а також у відносинах з іншими помісними церквами", - написав архієпископ Євстратій на своїй сторінці у Facebook у суботу.

За його словами, повний офіційний титул предстоятеля УПЦ КП звучить так: "Святіший і Блаженніший (ім'я), архієпископ і митрополит Києва - матері міст руських, Галицький, патріарх всієї Руси-України, Свято-Успенської Києво-Печерської та Почаївської лавр Священноархимандрит".

Скорочений титул має наступну форму: "Святіший (ім'я), патріарх Київський і всієї Руси-України", повідомив Євстратій.

"У відносинах з іншими помісними православними церквами припустимою формою є "Блаженніший архієпископ (ім'я), митрополит Київський і всієї Руси-України", пояснив архієпископ.

Згідно з рішенням Синоду УПЦ КП, опублікованому на сайті Церкви, для предстоятеля УПЦ Київського патріархату вводяться повна і скорочені форми титулу, "зважаючи на зміни, які відбуваються в Українській православній церкві, з огляду на історичну традицію, практику помісних православних церков та інші суттєві обставини".

Наразі предстоятелем Української православної церкви Київського патріархату є Філарет (Денисенко).

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики