Цензор.НЕТ

20.10.18 20:34

США готуються вийти з Договору про ліквідацію ракет - FoxNews

Безстроковий договір між США і СРСР був підписаний ще в 1987 році. Американці кажуть, що Росія його не дотримується.

США готуються вийти з Договору про ліквідацію ракет - FoxNews

США збираються вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності. Про це з посиланням на джерело повідомляє американський телеканал FoxNews, інформує Цензор.НЕТ.

"Джерело в адміністрації (президента США. - Ред.) підтвердило, що під час зустрічей з російськими чиновниками наступного тижня радник президента з національної безпеки Джон Болтон повідомить Росії, що США мають намір вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності", - йдеться в повідомленні.

Радник Білого дому з питань національної безпеки Джон Болтон відправиться в поїздку в Росію і на Кавказ сьогодні, 20 жовтня. Крім Росії, він відвідає Азербайджан, Грузію і Вірменію.

За словами джерела, США разом зі своїми союзниками намагалися повернути Росію до прозорості дотримання угоди в повному обсязі, але це не вдалося.

"Незважаючи на наші заперечення, Росія продовжує виробляти і приймати на озброєння заборонені крилаті ракети та ігнорує заклики до прозорості", - сказало джерело.

Чотири роки тому Сполучені Штати вперше офіційно попередили Росію про те, що вона порушує договір про ядерні ракети. Питання про денонсацію цього договору розглядала ще адміністрація президента Барака Обами, але від цього кроку відмовилися через протести Німеччини і побоювань, що він може привести до нової гонки озброєнь. Москва, зі свого боку, неодноразово заперечувала звинувачення США, а також заявляла, що умови договору порушують деякі елементи американської протиракетної системи в Європі.

Договір між СРСР і США про ліквідацію ракет середньої і малої дальності був підписаний Михайлом Горбачовим і Рональдом Рейганом у Вашингтоні 8 грудня 1987 під час радянсько-американського саміту. Учасники зобов'язалися не виробляти, не випробовувати та не розгортати наземних балістичних і крилатих ракет середньої (1000-5500 км) і малої (500-1000 км) дальності.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики