Цензор.НЕТ

21.10.18 14:36

Ректор КПІ не задекларував бізнес у Чорногорії та нерухомість у США, - "24 канал"

На думку юриста ЦПК, це може свідчити про причетність до відмивання грошей.

Ректор КПІ не задекларував бізнес у Чорногорії та нерухомість у США, - "24 канал"

Ректор Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського, голова наглядової ради КП "Укроборонпром" Михайло Згуровський не вказав у своїх деклараціях спільний з сином бізнес у Чорногорії, продаж нерухомості й один із будинків дружини в США. Про це йдеться в розслідуванні Іллі Лукаша для програми "ЦРУ" на "24 каналі", повідомляє Цензор.НЕТ.

Згуровський у своїй декларації за 2017 рік вказав 3 млн грн річного доходу, будинок на 287 квадратних метрів та ділянку на Крюківщині під Києвом, два автомобілі та 1,5 млн грн заощаджень.

Дружина Згуровського Тетяна Померанцева є громадянкою США. Її місце роботи - компанія "Системний аналіз і рішення".

Згідно з декларацією, Померанцева має будинок на 150 квадратних метрів у Каліфорнії (США). Проте дружина відмовилася надавати інформацію про його вартість.

За допомогою офіційних американських реєстрів студенту КПІ Олександру Савиську і журналістам вдалося з'ясувати, що Михайло Згуровський та його син Олександр Згуровський мали в США інші об'єкти нерухомості.

Згідно з даними реєстрів, 5 травня 2016 року Михайло й Олександр Згуровські продали дві сусідні земельні ділянки в окрузі Ескондідо в Каліфорнії за $500 тис.

31 травня того ж року сім'я Згуровського (Олександр і Михайло) продала сусідній з ділянками будинок на 300 квадратних метрів вже за $840 тис. У декларації ректора відсутня інформація про продаж американської нерухомості.

У жовтні 2017 року син ректора Олександр Згуровський продав у сусідньому окрузі штату Каліфорнія - Лейксайд - будинок площею майже 400 квадратних метрів за $659 тис.

"Підрахунок доходів із декларації ректора показує, що на покупку подібної нерухомості пану Згуровському довелося б збирати кошти понад 10 років", - зазначають журналісти.

Програма "ЦРУ" також з'ясувала, що Тетяна Померанцева з 2011 року є співвласницею будинку площею 200 квадратних метрів на курорті Сан-Франциско, який сайти з продажу нерухомості оцінюють майже в півмільйона доларів. У декларації чоловіка будинку теж немає.

Крім того, журналісти встановили, що Михайло й Олександр Згуровські є співзасновниками та співвласниками інвестиційно-будівельної компанії "Sky Development" в Чорногорії (місто Никшич). Вона продає нерухомість у мальовничих куточках Балканських гір. За даними "ЦРУ", йдеться про обіг у мільйони євро.

Згідно з даними сайту чорногорського Міністерства туризму, "Sky Development" має 9 дозвільних документів на реконструкцію та будівництво. У документах Міністерства компанію двічі називають інвестором будівельних проектів, забудовником у яких виступає "AG Project". Її власник Зоран Тодорович згадується в документах як головний проектувальник компанії "AG Infoplan".

"Sky Development" і "AG Infoplan" розташовані за однією адресою і в одному офісі з почесним консульством України в Чорногорії. А сам консул Предраг Мілович є директором і власником "AG Infoplan" - компанії, яка будує проекти на інвестиції "Sky Development".

Журналісти також з'ясували, що ректор Згуровський вручав Міловичу диплом, мантію і пам'ятний знак "Почесний доктор КПІ".

На сайті "Sky Development" вказано український номер телефону. Представник "ЦРУ" зателефонував за цим номером і як потенційний покупець квартири домовився про зустріч у Києві. На неї разом із представником компанії прийшов і сам Олександр Згуровський, який є директором "Sky Development".

Він підтвердив, що його компанія займається будівництвом, а забудовником є ​​Мілович, який надає "певний рівень протекції". Водночас Згуровський-молодший відмовився від офіційних коментарів.

Інформації про бізнес у Чорногорії теж немає в декларації ректора Згуровського.

"Невнесення ​​цих відомостей тягне за собою кримінальну відповідальність - до 2 років позбавлення волі. Особа обіймає серйозні посади, має певний доступ до держресурсу. Особа могла одержати кошти нелегально, зокрема унаслідок вчинення злочину, потім вони відмиваються. Уже за кордоном купується нерухомість. І це фактично має ознаки відмивання - кримінального злочину", - вважає юрист, член правління "Центру протидії корупції" Олена Щербань.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики