Цензор.НЕТ

22.10.18 15:51

Константинополь мусить вибачитися за Україну, - РПЦ

Згодні почати діалог зі Вселенським патріархом, але тільки після того, як він усвідомить "помилковість" своїх дій.

Константинополь мусить вибачитися за Україну, - РПЦ

Російська православна церква згодна почати діалог із Константинопольським патріархатом, коли він усвідомить "помилковість" своїх дій в Україні та принесе вибачення. Про це журналістам сказав прес-секретар патріарха Московського і всієї Русі священик Олександр Волков, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на ТАСС.

За його словами, шлях, на який став Константинополь, може стати дуже важким для всього світового православ'я і для віруючих в Україні, але все може вирішитися, якщо "Константинополь стане на шлях діалогу".

Волков додав, що РПЦ має намір і далі "стояти в істині", і єдиною можливістю для початку діалогу може бути "усвідомлення помилковості своїх дій Константинопольським патріархатом і принесення вибачень за ті дії, які вже завдали істотної шкоди всьому світовому православ'ю".

Нагадаємо, 14 вересня на позачерговому Синоді Російської православної церкви в Москві було ухвалено офіційну заяву, в якій сказано, що в разі продовження "антиканонічної діяльності Константинопольського патріархату на території Української православної церкви" РПЦ "буде змушена" розірвати євхаристійне спілкування.

Тоді ж Синод РПЦ ухвалив рішення призупинити співслужіння з ієрархами Константинопольського патріархату і припинити свою участь у тих структурах, де головують його представники. І не згадувати більше патріарха Константинопольського під час богослужінь.

У понеділок, 15 жовтня, Синод РПЦ визнав неможливим її подальше перебування в євхаристійному спілкуванні з Константинопольським патріархатом.

11 жовтня за результатами засідання Синоду було оголошено рішення, в якому йшлося, щоВселенський патріархат продовжує процедуру надання автокефалії церкві України. Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічний статус предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета.

Держсекретар США Майкл Помпео підтримав прагнення Києва домогтися автокефалії для Української православної церкви.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики