Цензор.НЕТ

22.10.18 17:52

"У російських братів немає іншого вибору", - Варфоломій підкреслив неминучість виконання рішень Константинополя

Вселенський патріарх Варфоломій заявив, що не збирається відступати у вирішенні питання про українську автокефалію, незважаючи на тиск Російської православної церкви.

"У російських братів немає іншого вибору", - Варфоломій підкреслив неминучість виконання рішень Константинополя

Про це він повідомив на засіданні міського правління грецької діаспори в Константинополі, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Orthodoxia.info.

Варфоломій підкреслив, що привілеї Константинополя засновані на рішеннях і канонах Вселенських соборів і є обов'язковими для всіх у православ'ї.

"Подобається чи ні нашим російським братам, рано чи пізно вони дотримуватимуться рішень, ухвалених Вселенським патріархатом, тому що у них немає іншого вибору", - зазначив Варфоломій.

Він заявив, що знає про існування "добре оплачуваних статтей" і про "чорну пропаганду" з російської сторони, спрямовану проти Вселенського патріархату.

"Бог дав нам два вуха, щоб слухати з усіх боків", - резюмував Варфоломій.

Нагадаємо, 14 вересня на позачерговому Синоді Російської православної церкви в Москві було ухвалено офіційну заяву, в якій сказано, що в разі продовження "антиканонічної діяльності Константинопольського патріархату на території Української православної церкви" РПЦ "буде змушена" розірвати євхаристійне спілкування.

Тоді ж Синод РПЦ ухвалив рішення призупинити співслужіння з ієрархами Константинопольського патріархату і припинити свою участь у тих структурах, де головують його представники. І не згадувати більше патріарха Константинопольського під час богослужінь.

11 жовтня за результатами засідання Синоду було оголошено рішення, в якому йшлося, щоВселенський патріархат продовжує процедуру надання автокефалії церкві України. Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічний статус предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета.

У понеділок, 15 жовтня, Синод РПЦ визнав неможливим її подальше перебування в євхаристійному спілкуванні з Константинопольським патріархатом.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики