Цензор.НЕТ

23.10.18 11:45

Путін збрехав, кажучи, що Севастополь "юридично завжди був у складі Росії", - The Insider

Президент РФ Володимир Путін на зустрічі з мером Москви Сергієм Собяніним збрехав, заявляючи, що українське місто Севастополь "юридично завжди було в складі Росії".

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на The Insider.

С. Собянін: Володимире Володимировичу, ми із Севастополем міста-побратими, і в усі часи, навіть коли Севастополь не був у складі Росії, завжди допомагали.

В.Путін: Юридично він завжди був у складі Росії.

С. Собянін: Так, завжди. Ми розглядали його як дійсно місто-побратим.

В.Путін: Дуже добре. Я сказав, що Севастополь юридично завжди був у складі Росії. Він був містом центрального підпорядкування і навіть під час передачі - незаконній передачі - Криму зі складу РРФСР до складу Української РСР. Незаконною, тому що рішення було прийнято Президією Верховної Ради Української РСР, України, а потім затверджено Президією Верховної Ради СРСР. А згідно із законом потрібно було затверджувати Верховними Радами республік і Верховною Радою СРСР. Але навіть в цьому незаконному, по суті, процесі про Севастополь просто забули, і він не передавався зі складу РРФСР до складу України. Так що формально і юридично він завжди був у складі Росії.

С. Собянін: Ми відчували це.

Якщо розглядати тільки післявоєнну історію СРСР і - пізніше - Росії, то Севастополь ніяк не міг "завжди" юридично перебувати в складі Росії. Після 1948 року Севастополь був виведений зі складу Кримської області, яка була частиною РРФСР, і наділений статусом, де-факто відповідним статусом області.

Під час передачі Кримської області Українській РСР статус Севастополя окремо не обумовлюється. У постанові Президії Верховної Ради Української РСР від 5 лютого 1954, указі Президії Верховної Ради СРСР від 19 лютого того ж року і законі СРСР від 26 квітня 1954 року немає окремої згадки про статус Севастополя.

Однак це зовсім не означає, що про Севастополь "просто забули", як заявив Путін. У конституції УРСР 1978 року Севастополь поряд із Києвом був названий містом республіканського підпорядкування УРСР. У конституції РРФСР того ж року серед міст республіканського підпорядкування РРФСР значилися лише Москва і Ленінград.

Після розпаду СРСР Севастополь увійшов до складу України і став містом базування Чорноморських флотів ВМФ Росії і України.

9 липня 1993 року Верховна Рада Російської Федерації проголосила Севастополь територією Росії. Постанова ВР підтверджувала "російський федеральний статус міста в межах міського округу на грудень 1991 року"). Після розгону Верховної Ради цю постанову не було виконано - в прийнятій 12 грудня 1993 року Конституції Російської Федерації згадка про Севастополь як суб'єкта Російської Федерації відсутня. Містом "центрального підпорядкування" після цього Севастополь бути вже ніяк не міг.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики