Цензор.НЕТ

23.10.18 17:10

США запустили першу превентивну кібероперацію проти РФ, - The New York Times

Для запобігання втручанню у вибори кіберкомандування США почало першу кібероперацію з протидії поширенню дезінформації Росією.

США запустили першу превентивну кібероперацію проти РФ, - The New York Times

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє The New York Times.

"Кампанія, яка включає низку місій, здійснених за останні кілька днів, є першою такого роду операцією за кордоном, що має захистити американські вибори, зокрема листопадові проміжні вибори (в Конгрес. - Ред.)", - сказано в матеріалі.

Видання зазначає, що метою операції США стали, ймовірно, співробітники російських розвідслужб. Міністерство юстиції США повідомило в п'ятницю про кампанію "інформаційної війни" з боку росіян, націленої на проміжні вибори.

За даними джерел, американські фахівці з безпеки у кіберпросторі ідентифікували кілька підозрілих росіян і відстежили їхню діяльність.

Кіберкомандування направляло прямі повідомлення агентам, які стоять за кампаніями впливу. При цьому повідомлення містили попередження, а не погрози: кожному адресату повідомлялося, що їм можуть бути висунуті обвинувачення або що вони можуть потрапити під дію санкцій. "Навіть загроза санкцій може допомогти завадити деяким росіянам брати участь у секретних кампаніях дезінформації", - вважає екс-співробітник розвідки Андреа Кендалл-Тейлор.

Також наголошується, що ця кампанія США, що здійснюється у відповідь на інформаційний наступ Росії, багато в чому обмежена. Це пояснюється бажанням утримати Москву від відповідної ескалації у вигляді виведення з ладу енергосистеми чи будь-яких інших дій, які можуть спровокувати більш потужне протистояння між великими державами, сказано в матеріалі.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики