Цензор.НЕТ

23.10.18 18:39

Російські полярники влаштували різанину в Антарктиді: інженер намагався вбити зварника

Пораненого доставили в Чилі, інженера відправили під домашній арешт у Петербурзі.

Російські полярники влаштували різанину в Антарктиді: інженер намагався вбити зварника

Конфлікт між полярниками на острові Кінг Джордж стався 9 жовтня, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "47News". В їдальні російської станції 54-річний інженер Арктичного і Антарктичного науково-дослідного інституту Сергій Савицький вдарив ножем 52-річного зварювальника з того ж НДІ.

Що саме стало причиною раптової сварки, невідомо. За даними ЗМІ, ще до бійки між полярниками були напружені стосунки.

52-річний потерпілий зараз перебуває в одній із лікарень Чилі, куди його доставили у важкому стані з ножовим пораненням у груди.

"Йому надано кваліфіковану допомогу. За прогнозами, найближчим часом він буде готовий для транспортування в Росію", - сказав у розмові начальник Російської антарктичної експедиції, заступник директора Арктичного і Антарктичного НДІ Олександр Клепіков.

За словами Клепікова, на станції після госпіталізації потерпілого співробітника і відправки в Санкт-Петербург інженера Савицького, що напав на нього, залишаються 12 осіб.

Савицького відправили додому того ж дня, коли між полярниками спалахнув конфлікт. З острова Кінг Джордж в Антарктиці до Санкт-Петербурга чоловік добирався 11 днів.

20 жовтня Савицького в аеропорту Пулково зустріли співробітники поліції. Йому висунули обвинувачення в замаху на вбивство.

22 жовтня Василеостровський районний суд відправив інженера під домашній арешт на 1 місяць і 19 діб. Сам він проти цього запобіжного заходу не заперечував.

Проекти, якими займалася 63 сезонна Російська антарктична експедиція, були завершені ще влітку. В Антарктиці вчені займалися дослідженнями, пов'язаними зі зміною клімату на планеті за останні 2 тисячі років.

Однак планові ремонтні та природоохоронні роботи на російських антарктичних станціях продовжилися в наступні місяці, вже після завершення сезонних проектів експедиції.

Заснована в 1968 році станція "Беллінсгаузен" - найпівнічніша, найближча до екватора російська антарктична база.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики