Цензор.НЕТ

24.10.18 10:23

Японія готова укласти мирний договір із РФ після вирішення територіального питання, - Абе

Уряд Японії має намір укласти мирний договір із Росією на основі вирішення територіального питання.

Японія готова укласти мирний договір із РФ після вирішення територіального питання, - Абе

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на ТАСС, про це заявив у середу прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе, виступаючи з програмною промовою на відкритті сесії японського парламенту.

"Відносини з Росією в ненормальному стані. Між двома країнами вже понад 70 років не укладено мирний договір", - сказав він.

Водночас, зазначив Абе, послідовно виконуються домовленості, досягнуті в результаті візиту президента РФ Володимира Путіна в Японію в грудні 2016 року.

"Колишні жителі островів вже другий рік відвідують на них могили предків з використанням літака. У бік реалізації рушило і питання про проведення там спільної господарської діяльності, - продовжив Абе. - На основі відносин довіри з президентом Володимиром Путіним ми вирішимо територіальне питання й укладемо мирний договір із Росією. Ми відкриємо нову еру в двосторонніх відносинах".

Після закінчення Другої світової війни Росія і Японія не уклали мирний договір. 12 вересня на Східному економічному форумі президент РФ Володимир Путін запропонував Японії підписати угоду без будь-яких умов, але японська влада відмовили через невирішеної суперечки про приналежність Курильських островів. Ітуруп, Кунашир, Шикотан і групи островів Хабомаї після закінчення війни увійшли до складу СРСР. Японія вважає, що таке рішення не має законних підстав.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики