Цензор.НЕТ

24.10.18 10:43

Розгортання миротворчої місії ООН в Україні допоможе відновити мир на нашій землі, - Порошенко

Президент України Петро Порошенко наголосив на важливості розгортання миротворчої місії ООН в Україні.

Розгортання миротворчої місії ООН в Україні допоможе відновити мир на нашій землі, - Порошенко

Як інформує Цензор.НЕТ, про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

"73 роки тому Україна була серед тих країн-засновниць ООН, хто підписав Статут Організації у Сан-Франциско.

Попри усі виклики та негаразди, ми щиро підтримуємо діяльність ООН та віримо у її майбутнє. Зробити ООН корисною для всіх людей планети – це наша спільна мета. Для України це могло б бути через розгортання багатонаціональної миротворчої місії під егідою ООН з потужним мандатом та широким колом відповідальності з метою допомогти відновити мир на українській землі", - написав Президент.

Розгортання миротворчої місії ООН в Україні допоможе відновити мир на нашій землі, - Порошенко 01

Нагадаємо, 5 вересня президент РФ Володимир Путін висловив думку, що наявність миротворців ООН на Донбасі пішло б на користь вирішення конфлікту на сході України, і доручив МЗС РФ внести відповідний проект резолюції на розгляд РБ ООН.

20 вересня Порошенко, виступаючи на засіданні Ради безпеки ООН, заявив, що Україні "потрібне миротворче плече ООН", і закликав генсека організації направити до України оціночну місію.

Перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в Тристоронньої контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко заявила, що про введення миротворчої місії ООН на лінії зіткнення на сході України не може бути й мови, миротворці повинні бути введені на всю окуповану Росією територію України .

Постпред РФ при ООН Василь Небензя повідомив, що російська сторона направила проект резолюції про розміщення миротворців на Донбасі генеральному секретарю ООН і голові Ради безпеки ООН.

У численних заявах російської влади підкреслювалося, що миротворців потрібно розмістити тільки на лінії розмежування ворогуючих сторін, але не на всій окупованій території Донбасу і тим більше не на російсько-українському кордоні.

Згодом канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що Путін погодився на розміщення миротворців на всіх Донбасі для охорони співробітників ОБСЄ.

14 листопада представники Росії і США докладно обговорили можливість розміщення миротворчої місії ООН на на Донбасі.

29 січня 2018 року спецпредставник США щодо України Курт Волкер заявив, що Росія готова до того, щоб миротворча місія ООН на Донбасі розміщувалася не лише на лінії зіткнення, а на всій території Донбасу.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики