Цензор.НЕТ

24.10.18 14:34

Верховний Суд Швейцарії ухвалив рішення на користь "Укрнафти" за позовом Росії

Верховний Суд Швейцарії підтвердив правомірність звернення ПАТ "Укрнафта" в міжнародний арбітражний суд для захисту своїх активів в АР Крим, захоплених після анексії півострова Росією.

Верховний Суд Швейцарії ухвалив рішення на користь "Укрнафти" за позовом Росії

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє Лига.

У компанії нагадали, що після захоплення Криму в 2014 році РФ із застосуванням сили позбавила "Укрнафту" прав власності на 16 автозаправних станцій. "Укрнафта", спираючись на договір між Кабінетом міністрів України й урядом РФ про заохочення та взаємний захист інвестицій 1998 року, подала скаргу до міжнародного арбітражного суду.

Міжнародний арбітражний суд визначив Швейцарію як місце арбітражу. Однак РФ не визнала компетенцію міжнародного арбітражного суду й оскаржила рішення міжнародного арбітражного суду, яким він визнавав наявність у нього юрисдикції, у Верховному Суді Швейцарії.

Верховний Суд Швейцарії підтвердив своїм рішенням правомірність міжнародного арбітражного суду розглядати спір за позовом "Укрнафти" проти РФ на підставі згаданого договору.

"Відповідно, арбітражне провадження продовжиться і найближчим часом очікується остаточне рішення щодо суті справи. "Укрнафта" очікує, що це рішення підтвердить її право на компенсацію в $50 млн від РФ за експропріацію майна", - наголошується в повідомленні компанії.

"Укрнафта" вважає, що рішення Верховного Суду Швейцарії також може вплинути на рішення інших судів в аналогічних справах українських компаній проти Росії.

ПАТ "Укрнафта" - найбільша нафтовидобувна компанія України. Частка компанії в загальнодержавному видобутку нафти з газовим конденсатом в першому півріччі 2018 року становила 64,8%, частка в загальному видобутку газу - 5,1%. На балансі підприємства перебуває 30 бурових установок, 1926 нафтових і 168 газових свердловин. Укрнафта володіє 537 АЗС в більшості регіонів України. НАК Нафтогаз України належить 50% +1 акція Укрнафти, ще 42% володіють компанії групи Приват Ігоря Коломойського і його партнерів.

Росія окупувала Автономну Республіку Крим у 2014-му році. Верховна Рада офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Ключові міжнародні організації, в тому числі Генеральна асамблея ООН, засудили дії Росії і назвали анексію та окупацію Криму незаконною. Проти РФ були введені економічні санкції.

Після захоплення Криму збройна агресія Росії проти України продовжилася в Донбасі, де Москва створила терористичні організації ДНР і ЛНР, які захопили за підтримки РФ частину Донецької та Луганської областей. Обидві організації фінансуються й утримуються Росією, звідки, крім іншого, терористи отримують бойовиків, інструкторів, а також важку техніку, зброю, боєприпаси та паливо.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики