Цензор.НЕТ

24.10.18 15:14

Ми не хочемо нової холодної війни, але Росія порушує ракетний договір, - Столтенберг

Саме Російська Федерація своїми діями ставить під сумнів ефективність Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності.

Ми не хочемо нової холодної війни, але Росія порушує ракетний договір, - Столтенберг

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це заявив в середу 24 жовтня Генсекретар НАТО Єнс Столтенберг, відповідаючи на запитання преси про реакцію НАТО на намір США вийти з договору РСМД.

"ДРСМД є дійсно ключовим документом. Але проблема полягає в тому, що жодна угода не може бути ефективною і працювати, якщо її правила поважає тільки одна зі сторін. Союзники по НАТО вже висловили стурбованість поведінкою Росії, зокрема, в контексті розробки нової російської ракети. На думку союзників, це є свідченням того, що Росія порушує цей Договір, який забороняє розробку таких нових ракет. зокрема, ця проблема вкотре порушувалася на зустрічі міністрів оборони НАТО в жовтні цього року", - зазначив Столтенберг.

"Ми не хочемо нової холодної війни. Ми не хочемо нової гонки озброєнь. Але ми переконані в тому, і це дуже важливо, що Росія мусить припинити порушення РСМД і виконувати його прозорим і належним чином", - додав Столтенберг.

Раніше президент США Дональд Трамп заявив про намір США вийти з договору з Росією про ракети середньої і малої дальності (РСМД). Трамп підкреслив, що Росія порушила умови цього договору, однак не вдавався в подробиці. У МЗС РФ його слова назвали шантажем, підкресливши при цьому, що реагувати на них зопалу не будуть.

Договір між СРСР і США про ліквідацію ракет середньої і малої дальності був підписаний Михайлом Горбачовим і Рональдом Рейганом у Вашингтоні 8 грудня 1987 року під час радянсько-американського саміту. Учасники зобов'язалися не виробляти, не випробовувати та не розгортати наземних балістичних і крилатих ракет середньої (1000-5500 км) і малої (500-1000 км) дальності.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики