Цензор.НЕТ

24.10.18 18:12

"Ощадбанк" прокоментував справу НАБУ про розкрадання $20 млн: "З 2015 року банк намагається повернути гроші"

"Ощадбанк" сприяє слідству у справі про розкрадання 20 мільйонів доларів установи, організоване народним депутатом Станіславом Березкіним.

"Ощадбанк" прокоментував справу НАБУ про розкрадання $20 млн: "З 2015 року банк намагається повернути гроші"

Як передає Цензор.НЕТ, така заява прес-служби фінустанови опублікована на офіційному сайті.

"В рамках досудового розслідування НАБУ затримало 10 осіб, яким повідомили про підозру в заволодінні коштами банку. Серед них посадові особи ПрАТ "Креатив", син Станіслава Березкіна та двоє співробітників банку. Звертаємо увагу на те, що оголошення підозри співробітникам банку є процесуальною дією в рамках досудового розслідування, яка не дає жодних підстав для висновків стосовно винуватості зазначених осіб", - йдеться в заяві.

Підкреслюється, що в рамках слідства детективам НАБУ передавали висновки незалежних експертів про діяльність банку, зокрема Державної аудиторської служби, яка не виявила порушень з боку "Ощадбанку" за операціями, які розслідує Національне антикорупційне бюро.

Також наголошується, що детективи НАБУ розслідують справу з травня 2016 року - і відтоді банк давав пояснення і запитувані документи, щоб посприяти слідству. Крім того, з 2015 року банк намагається повернути гроші, надані в кредит групі "Креатив".

"Загалом банком подано до судів загальної юрисдикції 23 позовні заяви про стягнення заборгованості з групи компаній "Креатив" та їх поручителів – фізичних осіб Березкіна М.С. та Давидова Ю.Г. Отримано 11 судових рішення про стягнення заборгованості з боржників та поручителів на користь Ощадбанку та таких, що набрали законної сили, на загальну суму 212,7 млн дол. США, 12,7 млн євро та 255 млн грн", - зазначають в установі.

"Ощадбанк висловлює впевненість, що істину щодо винуватості чи невинуватості відповідних осіб буде встановлено судом під час об’єктивного та неупередженого розгляду справи по суті в порядку, встановленому кримінальним процесуальним законодавством України", - сказано в повідомленні.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики