Цензор.НЕТ

24.10.18 21:52

Поки Вселенський Патріарх хоче, щоб українською церквою керував митрополит, а не Патріарх, - Філарет

Майбутній очільник Єдиної української помісної православної церкви має відповідати окремим критеріям, за якими його зможуть обрати на об'єднавчому Архієрейському соборі.

филарет,упц,софия,киевская,кп,паска,крашанки,паски

Про це заявив предстоятель української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Філарет в ефірі "Українського радіо", передає Цензор.НЕТ із посиланням на РБК-Україна.

"Є критерії. По-перше, треба мати богословську освіту, треба знати церковні канони, треба мати досвід управління не єпархією, та досвід управління церквою. А якщо досвіду нема - то діла не буде. Поки що Вселенський патріарх хоче, щоб українську церкву очолював архієпископ - митрополит, не патріарх. Але наша церква вже прийняла рішення, що для зовнішнього вживання предстоятель УПЦ буде мати розширений титул. Тобто буде і розширений титул, і скорочений. Розширений це - архієпископ і митрополит київський і Всієї Руси України. А вузький буде для нашого внутрішнього вживання - патріарх київський і Всієї Руси України", - розповів Філарет.

Відповідаючи на запитання журналіста, щодо готовності поступитись власними амбіціями для створення єдиної помісної православної церкви, патріарх заявив, що хоче довести справу до кінця.

"Не можу сказати, хто міг би бути конкурентом. (на обрання очільників єдиної української православної церкви, - ред.). Ні, ("не готовий поступитись амбіціями", - ред.), чому ні: не тому що я вважаю себе таким. А тому що Москва зробила все для того, щоб зруйнувати Українську православну церкву", - заявив патріарх

Філарет наголосив, що має намір очолити українську помісну православну церкву, якщо це довірить йому Архієрейський собор.

"Тому заради того, щоб зберегти українську церкву і довести (справу, - ред.) до завершення, я повинен працювати до кінця, якщо мені Архієрейський собор довірить. Якщо не довірить, тоді вже я з себе відповідальність знімаю. Тоді вони беруть на себе відповідальність за створення єдиної в Україні помісної церкви", - додав він.

Нагадаємо, 14 вересня на позачерговому Синоді Російської православної церкви в Москві було ухвалено офіційну заяву, в якій сказано, що в разі продовження "антиканонічної діяльності Константинопольського патріархату на території Української православної церкви" РПЦ "буде змушена" розірвати євхаристійне спілкування.

Тоді ж Синод РПЦ ухвалив рішення призупинити співслужіння з ієрархами Константинопольського патріархату і припинити свою участь у тих структурах, де головують його представники. І не згадувати більше патріарха Константинопольського під час богослужінь.

11 жовтня за результатами засідання Синоду було оголошено рішення, в якому йшлося, щоВселенський патріархат продовжує процедуру надання автокефалії церкві України. Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічний статус предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета.

У понеділок, 15 жовтня, Синод РПЦ визнав неможливим її подальше перебування в євхаристійному спілкуванні з Константинопольським патріархатом.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики