"Кримський титан" продовжує отруювати мешканців Армянська, - еколог Литвиненко

1505 26
"Кримський титан" продовжує отруювати мешканців Армянська, - еколог Литвиненко

Після відновлення роботи завод "Кримський титан" може загрожувати довкіллю, бо за такий короткий час його не могли кардинально модернізувати.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Крим.Реалії", таку думку 24 жовтня висловила кримський еколог Маргарита Литвиненко.

"У повітрі явно відчувається запах хімічної речовини - це впливає на стан людей. Завод "Кримський титан", швидше за все, буде і далі загрожувати місцевим жителям і довкіллю, тому що за такий час не можна було його кардинально поліпшити. Швидше за все, там прочистили фільтри, зробили щось екстрене, знайшли вапняну суміш для заливки кислотонакопичувача", - сказала Литвиненко.

За її словами, можливо, тепер завод "загрожуватиме жителям не такою мірою, але все-таки це реальна небезпека для міста".

"Достовірної інформації про виміри повітря і про стан жителів немає. Без води з Дніпра небезпека від роботи "Кримського титану" збільшена. Проекти з опріснення води або заповнення кислотонакопичувача іншою речовиною не компенсують небезпеку від діяльності заводу. Кислотонакопичувач все одно залишиться", - зазначила вона .

В Армянську 20 жовтня, почали запуск заводу "Кримський титан" після його зупинки через викиди.

Нагадаємо, наприкінці серпня з'явилася інформація про те, що з хімзаводу через спеку почали випаровуватися шкідливі речовини. Прикордонники Херсонського загону виявили перевищений вміст хімічних речовин у повітрі.

Окупаційна влада Криму оголосила, що завод "Кримський титан" буде зупинено на два тижні. Дітей дошкільного та шкільного віку масово вивозять із міста.

Президент України Петро Порошенко запросив дітей з Армянська оздоровитися в Херсонській області. Водночас за даними Херсонської ОДА, залежно від вітру 6 сіл на Херсонщині потрапляють до зони дії викидів із заводу "Титан". Станом на 11 вересня через викиди з "Титана" з півдня Херсонщини евакуйовано 405 дітей.

"Кримський титан" - найбільший виробник діоксиду титану на території Східної Європи. Крім цієї речовини, завод виробляє червоний залізоокисний пігмент, мінеральні добрива, сірчану кислоту, сульфат алюмінію, рідке натрієве скло і залізний купорос.

Топ коментарі
+15 Кардан_вал
Мало того, на цей фірташевський "Титан" безкокштовно йде українська електроенергія через так звану "вільну економічну зону "Крим". Хотілося б з цього приводу почути коментарі соєвих холуїв.
показати весь коментар
25.10.2018 08:33
+11 Евгений Калашников
А перестанье ему ильменит поставлять чёрными каналами с Житомирщины. И кто кстати это крышует для Фирташа???
показати весь коментар
25.10.2018 08:51
+9 Wevelsburg
Именно так. И электрика и газ приходят с Херсонщины. За что особая благодарность порошенке.И поступали они на протяжении всех лет оккупации острова русней.
показати весь коментар
25.10.2018 08:59