Цензор.НЕТ

25.10.18 18:12

Угорщина поскаржилася на Україну Генсеку НАТО

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто розповів Єнсу Столтенбергу про те, що він вважає утиском угорської меншини в Україні.

Угорщина поскаржилася на Україну Генсеку НАТО

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто розповів Генеральному секретарю НАТО Єнсу Столтенбергу про те, як Україна, на його погляд, порушує права угорської національної меншини. Інформація про це розміщена на сайті уряду Угорщини, повідомляє Цензор.НЕТ.

Так, під час зустрічі глава МЗС Угорщини поскаржився на відсутність поправок до українського закону про освіту і на новий закон про мову, ухвалений Верховною Радою.

За словами Сійярто, новий закон про мову "позбавляє національні громади права користування рідною мовою в культурі, освіті, засобах масової інформації та самоврядування".

"Зрозуміло, що за таких умов ми не можемо затвердити проведення наради міністрів закордонних справ на рівні Ради НАТО-Україна", - сказав він.

В контексті розблокування нарад Сійярто заявив про необхідність змін в українське законодавство згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії.

"За словами міністра, Столтенберг запитав, чи можна сприймати всерйоз зобов'язання України щодо НАТО, якщо Київ не виконав простих умов, які були відомі ще рік тому", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, Київ звернувся до Парламентської асамблеї НАТО із закликом вплинути на Угорщину, яка блокує євроатлантичні прагнення України.

Напередодні міністерство закордонних справ Угорщини запропонувало Україні підписати угоду про захист нацменшин. Угорська пропозиція передбачає, що обидві країни утримуватимуться від політики, яка призведе до асиміляції нацменшин і до зміни складу національностей на Закарпатті.

В рамках відновлення взаємної довіри Угорщина також запропонувала Україні кредит $50 млн на будівництво доріг на Закарпатті, 100 стипендій українським студентам для навчання в угорських університетах і відпочинок в Угорщині для дітей із зони АТО.

Нагадаємо, відносини Угорщини та України ускладнилися на тлі мовного питання. Так, 5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту, який починає реформу освіти в Україні. Документ, який набув чинності 28 вересня 2017 року, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова.

Згодом у МЗС Румунії висловили стурбованість ухваленим ВРУ законом про освіту, а Угорщина заявила, що припиняє підтримку України на міжнародній арені.

Відносини України та Угорщини погіршилися ще більше після скандалу з роздачею угорських паспортів на Закарпатті. 28 вересня стало відомо, що прокуратура порушила за фактом роздачі угорських паспортів справу про державну зраду.

10 жовтня Угорщина викликала на килим посла України Любов Непоп через публікацію сайтом "Миротворець" інформації про понад 300 закарпатських чиновників, які мають українське і угорське громадянство.

4 жовтня Україна оголосила консула Угорщини в Береговому персоною нон грата. Він має залишити територію України.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики