Цензор.НЕТ

25.10.18 18:01

Перший транш МВФ Україна може отримати до кінця 2018 року, - глава НБУ

Рішення про точний термін виділення коштів ухвалюватиметься радою директорів МВФ.

Перший транш МВФ Україна може отримати до кінця 2018 року, - глава НБУ

Глава Національного банку України Яків Смолій допускає, що перший кредитний транш у рамках нової програми співпраці Міжнародного валютного фонду з Україною може надійти в 2018 році. Про це він сказав на брифінгу в Києві 25 жовтня, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Поки ми не можемо говорити про чіткі терміни, оскільки рішення ухвалюватиметься радою директорів МВФ. Ми очікуємо, що це відбудеться в грудні, і ми можемо розраховувати на отримання траншу ще цього року", - зазначив Смолій.

Для надання наступного траншу Україні в Міжнародному валютному фонді наполягали, щоб українська влада відкоригувала ціни на природний газ на внутрішньому ринку до рівня цін на імпорт.

19 жовтня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що з 1 листопада 2018 року ціна на газ для населення в Україні підвищиться на 23,5%. Таким чином, вартість газу для населення становитиме 8550 грн за 1000 м³. До 1 листопада населення отримуватиме газ за полпередньою ціною - 6958 грн за 1000 м³.

Цього ж дня в МВФ повідомили, що Україна і Фонд домовилися про нову 14-місячну програму співпраці, що передбачає надання $ 3,9 млрд. Повідомлялося, що остаточне рішення про нову програму виконком МВФ має ухвалити в 2019 році.

При цьому в попередньому проспекті емісії єврооблігацій Міністерства фінансів зазначено, що рада директорів МВФ готова затвердити нову програму підтримки економічної політики України тільки після того, як зростання цін на газ для населення відіб'ється в тарифах на опалення.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики