Цензор.НЕТ

25.10.18 18:33

Вилізла на автозак і порізала собі вени: в Росії активістка протестувала проти поліцейського свавілля. ФОТО

Це сталося на виставці поліцейської техніки, жінку затримали і відправили до лікарні

Вилізла на автозак і порізала собі вени: в Росії активістка протестувала проти поліцейського свавілля. ФОТО

Активістка "Іншої Росії" Ольга Шаліна порізала собі вени на виставці засобів гарантування безпеки держави "Інтерполітех", повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Медузу". Журналістам про це розповіла близька подруга Шаліної - учасниця "Pussy Riot" Марія Альохіна.

Вилізла на автозак і порізала собі вени: в Росії активістка протестувала проти поліцейського свавілля 01

Під час виставки, що проходить на ВДНГ, Шаліна залізла на виставлений автозак, розкидала листівки зі словами "ФСВП - це пекло", після чого порізала вени. Стоячи на даху машини, як кажуть очевидці, активістка не менше 10 хвилин розповідала про становище ув'язнених у російських колоніях. Шаліну затримали і відвезли в НДІ швидкої допомоги імені Скліфосовського.

У телеграм-каналі "Пряма дія", який веде "Інша Росія", сказано, що так Шаліна протестувала "проти репресивної системи ФСВП".

"У Росії легалізована система, що має не менш потворне обличчя і сутність, ніж ГУЛАГ і ГУВП. Співробітники ФСВП таємно і явно за наказом начальства і за власною ініціативою б'ють, катують, принижують ув'язнених, як власноруч, так і руками інших злочинців, які були на службі в адміністрації", - йшлося в листівках.

Виставка "Інтерполітех" проводиться щорічно в Москві. Її організатори - МВС, ФСБ і Росгвардія, в заходах беруть участь і інші російські силові відомства, а також приватні компанії - постачальники техніки для правоохоронних органів.

Шаліна - активістка незареєстрованої партії "Інша Росія". У 2012 році її затримали і засудили до реального строку за хуліганство (ст. 213 КК) у так званій "справі про самооборону біля Таганського суду". Справу завели після бійки в квітні 2006 року, в якій брали участь нацболи й активісти провладної організації "Місцеві". З колонії вона звільнилася в квітні 2015 року. Правозахисний центр "Меморіал" визнав її політв'язнем.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики