Цензор.НЕТ

27.10.18 09:22

Безпілотник ВПС США здійснив 11-годинну розвідку біля західних рубежів Росії

Стратегічний безпілотний літальний апарат Військово-повітряних сил США RQ-4B Global Hawk, здатний вести розвідку на сотні кілометрів у глибину території противника, в п'ятницю здійснив 11-годинний політ поблизу кордонів Росії в регіоні Балтики.

Безпілотник ВПС США здійснив 11-годинну розвідку біля західних рубежів Росії

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна", це випливає з моніторингових даних західних авіаційних ресурсів.

За їхніми відомостями, американський дальній безпілотник, що вилетів із авіабази Сігонелла на італійському острові Сицилія, приблизно  п'ять годин вів розвідку поблизу кордону Калінінградської області, перебуваючи в небі над Литвою на висоті 15 тис. метрів. Потім, перелетівши в повітряний простір Естонії, розвідник зробив кілька прольотів уздовж кордонів Ленінградської і Псковської областей на лінії від естонського міста Тарту до Фінської затоки. Після чого, повернувшись у повітряний простір Литви, продовжив курсувати поблизу кордонів Калінінградській області перед тим, як взяти курс на базу в Італії.

Після вильоту з авіабази Сігонелла в Італії маршрут польоту американського безпілотника до російських кордонів на Балтиці пролягав над Грецією, Болгарією, Румунією, Україною та Польщею.

Згідно з відкритими джерелами, RQ-4B Global Hawk, на борту якого є камера з високою роздільною здатністю, інфрачервоний сенсор і радар для відстеження рухомих об'єктів, призначений для ведення стратегічної повітряної розвідки на глибину понад 300 км на території супротивника. Під час польоту на великих висотах Global Hawk здатний оглядати великі території, здійснювати розвідку точкових цілей з високою роздільною здатністю і передавати розвідінформацію командуванню в реальному режимі часу через супутниковий канал зв'язку. RQ-4B Global Hawk, що має злітну масу 15 тонн і розмах крила близько 40 метрів, може патрулювати протягом 30 годин на висоті до 18 тис. м.

Востаннє такий тривалий політ американського розвідувального безпілотника поблизу західних рубежів Росії в регіоні Балтики був зафіксований 6 жовтня.

У четвер стратегічний розвідувальний літак ВПС США RC-135V з бортовим номером 64-14846 і позивним MARIO64, що вилетів із авіабази Мілденхолл у Великій Британії, також зробив багатогодинний політ поблизу кордонів Калінінградської, Ленінградської і Псковської областей.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики