Цензор.НЕТ

27.10.18 09:55

Закон про рівні права жінок і чоловіків в армії набув чинності в Україні

Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби в Збройних Силах України та інших військових формуваннях" опублікували в офіційному парламентському виданні 10 днів тому.

Закон про рівні права жінок і чоловіків в армії набув чинності в Україні

Як передає Цензор.НЕТ, в Україні набув чинності закон № 2523-VIII про рівні права жінок і чоловіків на військову службу в Збройних Силах України та інших військових формуваннях.

Закон визначає, що жінки  виконують військовий обов’язок на рівних засадах із чоловіками (за винятком випадків, передбачених законодавством з питань охорони материнства та дитинства, а також заборони дискримінації за ознакою статі), що включає прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу, проходження військової служби, проходження служби у військовому резерві, виконання військового обов’язку в запасі та дотримання правил військового обліку

Тепер жінки-військовослужбовці отримають рівний з чоловіками доступ до посад і військових звань і рівний обсяг відповідальності.

Закон зрівнює граничний термін можливості укладення контракту для жінок. Це означає, що вони будуть встигати вислужити вищі офіцерські посади.

Нововведення скасовує обмеження при призначенні військовослужбовців-жінок в добовий наряд, відправлення у відрядження і звільнення від проходження служби.

Закон набуває чинності через десять днів з дня його опублікування.

Нагадаємо, нещодавно президент Петро Порошенко назвав кількість службовців у ЗСУ жінок. За його словами, в українській армії за контрактом служать 25 тисяч жінок, з них понад три тисячі - офіцери. Загалом у лавах ЗСУ служать і працюють понад 55 тисяч жінок, уточнив глава держави.

За даними Генштабу, статус учасника бойових дій в Україні мають близько 7000 жінок. 116 нагороджені державними нагородами, чотири з них - посмертно.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики