Цензор.НЕТ

29.10.18 09:23

Суди в Україні не враховують психологічного стану колишніх солдатів і виносять максимальні вироки, - Глузман

Колишнім солдатам суди мають виносити м'якші, альтернативні вироки, вважає глава Асоціації психіатрів України Семен Глузман.

Суди в Україні не враховують психологічного стану колишніх солдатів і виносять максимальні вироки, - Глузман

Українські суди під час винесення вироків не враховують психологічні особливості ветеранів, які пройшли війну. Таку думку в Facebook висловив глава Асоціації психіатрів України Семен Глузман, передає Цензор.НЕТ.

"Проблема відома: тисячі наших співгромадян зі зброєю в руках захищають Україну. Не маючи тієї соціально-психологічної підтримки, яку зобов'язана надати їм та їхнім родинам держава. Та й відчутної матеріальної підтримки. Позиційна війна найстрашніша. Калічить не тіло солдата, а його душу. Величезна кількість вітчизняної і зарубіжної шахрайні, що декларує вміння надавати психологічну допомогу солдату, тільки заважає йому, відштовхує його. Наші офіцери в більшості своїй погано підготовлені до такої суто психологічної роботи. Не зі своєї вини. Сотні всіляких брошур і подібних до них "бойових листків", видані псевдоекспертами з різних фондів і фондиків, лише плутають командира, заважають йому приймати правильне рішення, бачити міжособистісну катастрофу, яка назріває і якій цілком можна запобігти", - розповів він.

"Наводжу конкретний приклад. Не типовий, але дуже демонстративний. В одній з військових частин на передовій назрівав конфлікт між двома солдатами. Командир чи то не бачив цього конфлікту, чи то недооцінив можливі наслідки. Одного разу вночі прямо в землянці один з цих хлопців пострілом з автомата в упор застрелив іншого, коли той спав. Відкрито, не ховаючись. Для командира - подія надзвичайна. З серйозними для нього кар'єрними наслідками. Вбивцю заарештували, але вихід із ситуації, рятівний для командира, знайшли: вбивця, виявляється, був у стані посттравматичного стресового розладу! Суд, який погано розуміє психіатричні подробиці, довірився експертам. У результаті психічно здорову людину, визнали неосудною і направили на примусове лікування до Дніпропетровської психіатричної лікарні з суворим режимом утримання. Що ж, черговий дуже зручний діагноз - ПТСР. Як свого часу після чорнобильської аварії, заввиграшки знаходили в усьому хворобливому наслідки малих доз радіації", - зазначив Глузман.

"А проблема дійсно існує. Колишні солдати в наших умовах важко звикають до мирного життя. І, в результаті, деякі скоюють злочини. Суди, на жаль, не враховують психологічний стан цих людей і виносять максимальні вироки. Хоча саме для колишніх солдатів повинні прийматися більш м'які, альтернативні рішення. Вони потребують психологічної реабілітації паралельно з тією чи іншою формою покарання. Як робить післявоєнна Хорватія, наприклад", - резюмував він.

Суди в Україні не враховують психологічного стану колишніх солдатів і виносять максимальні вироки, - Глузман 01
Суди в Україні не враховують психологічного стану колишніх солдатів і виносять максимальні вироки, - Глузман 02
Суди в Україні не враховують психологічного стану колишніх солдатів і виносять максимальні вироки, - Глузман 03

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики