Цензор.НЕТ

29.10.18 15:17

Орієнтовний термін завершення кваліфоцінювання суддів - 1 вересня 2019 року, - Щотка

Одне з питань порядку денного чергового засідання Ради суддів України стосувалося стану та термінів проведення кваліфікаційного оцінювання суддів. Загалом, за словами заступника голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів Станіслава Щотки, через таку процедуру мали пройти 5170 суддів, проте 127 з них звільнилися ще до початку оцінювання.

Орієнтовний термін завершення кваліфоцінювання суддів - 1 вересня 2019 року, - Щотка

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє "Судово-юридична газета".

"246 суддів для складання іспиту не з’явилися, в переважній більшості випадків з поважних причин. Ми змушені були знімати таких людей з оцінювання, ставити їх у наступний графік і це трохи збивало наш організаційний темп, проте ці проблеми ми владнали", - пояснив Щотка.

Загалом відсіялося 169 суддів: 12 не впоралися з тестом, ще 90 не набрали мінімально допустимих балів за виконання практичного завдання, і 67 не підтвердили відповідність займаній посаді за результатами співбесіди.

Практичні завдання Комісія перевіряє одразу, без цього неможливо вивести загальний результат за підсумками двокомпонентного іспиту. Тест опрацьовується того ж дня, і неперсоніфікований результат одразу оприлюднюється на офіційному сайті ВККС. За своїм особистим кодом судді можуть дізнатися, чи впоралися вони із завданням. А от персоніфікований результат публікується лише після перевірки практичного завдання. На сьогодні Комісія встигла перевірити 3122 із 4797 практичних завдань.

"Ми розуміли, що цей рік буде для нас надзвичайно важким, і я не думаю, що було б справедливо нас критикувати, якби ми виконали менший обсяг роботи. Разом із добором кандидатів на посади суддів місцевих судів, конкурсами у Верховний та Антикорупційний суди, переведенням суддів, розглядом питань щодо суддів, у яких закінчилися повноваження, ми, станом на сьогодні, змогли поставити в процедуру проведення співбесід 1970 суддів", - повідомив Щотка.

Відомо, що 1547 з них підтвердили відповідність займаній посаді, а 67 цього зробити не вдалося. Щодо 75 суддів оцінювання зупинене, і ще десятеро звільнилися під час проходження процедури.

На 31 жовтня і 1 листопада заплановані ще 53 співбесіди.

З огляду на обсяг роботи, Комісія намагається проводити близько 120-150 співбесід на тиждень, проте їхня кількість залежить не тільки від можливостей ВККС, а й від самих суддів, що проходять оцінювання.

"Ті, хто нас прискіпливо контролює, іноді закидає нам, що ми мало уваги приділяємо обговоренню суддів. Буває по-різному: іноді достатньо 20 хвилин на людину, а іноді потрібно витратити 2 години. Ми далекі від думки, що кваліфікаційне оцінювання загалом і співбесіди зокрема мають бути формальними. Ми з максимальною коректністю та збереженням таємниці персональних даних змушені з’ясовувати деякі питання. Іноді це неприємні речі, але така логіка цього процесу", - констатував Щотка.

Якби Комісія не змушена була виконувати декілька процесів паралельно, на думку Щотки, цього року ВККС впоралась би з кваліфоцінюванням на 90%, але наразі орієнтовний термін його завершення - 1 вересня 2019 року, за умови, що кожного місяця його буде проходити від 500 до 600 осіб.

Окрім того, існують деякі проблеми з фінансуванням психологічного тестування: 2710 суддів його ще не проходили. Проте, за словами заступника голови ВККС, ця затримка загалом на термін кваліфоцінювання жодним чином не впливає.

Також у Вищій кваліфкомісії повідомили, що 410 суддів-п’ятирічок, у яких закінчився термін повноважень, отримали від ВККС рекомендації для призначення на посаду. За умови успішного проходження наступних етапів, вони, на думку Щотки, зможуть суттєво підправити ситуацію з навантаженням у місцевих судах.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики