Цензор.НЕТ

29.10.18 20:37

Після 2013 року росіяни стали гірше ставитися до українців і мігрантів, - "Левада-центр"

За даними "Левада-центру", ядро ​​ксенофобів становить 8-15% дорослого населення Росії, ще 20-30% росіян є пасивним середовищем тих, хто співчуває ксенофобам.

Після 2013 року росіяни стали гірше ставитися до українців і мігрантів, - "Левада-центр"

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс.

"За час, що минув після розпаду СРСР, рівень дифузійної, масової ксенофобії суттєво піднявся. Останній сплеск етнонаціональної напруженості припадає на 2013 рік, після якого внаслідок конфронтації Росії із Заходом і гібридної війни в Україні загальна внутрішня ксенофобія по країні знизилася і змінила свою структуру" , - сказав Гудков.

За його словами, антикавказькі установки, які відігравали головну роль до 2013 року, поступилися місцем антициганським і антиіммігрантським настроям, особливо стосовно гастарбайтерів з Середньої Азії, расистським установкам щодо китайців і чорношкірих, помірним античеченським настроям, а також зросли антиукраїнські настрої.

"Ядро ксенофобів, якщо говорити загалом, становить від 8 до 15 відсотків дорослого населення, збільшуючись до 20 відсотків у моменти гострих соціальних криз", - сказав Гудков. Він додав, що такі громадяни поєднують антисемітські, расистські та ксенофобські погляди, відчувають ущемлення і відрізняються підвищеною схильністю до агресії.

Другу категорію громадян становить більш пасивне середовище тих, хто співчувають ксенофобам. Вони характеризуються тим, що поділяють расистські гасла, але не готові до відкритих дій у їхню підтримку. При цьому такі громадяни готові схвалити репресивні заходи щодо мігрантів або осіб інших національностей з боку держави. "Його поширення можна оцінити в 20-30 відсотків від населення на додачу до ядра", - повідомив керівник "Левада-центру".

Загалом ситуацію в Росії Гудков охарактеризував як "латентну агресивність, яка може вилитися у відкриту агресію, тільки якщо буде забезпечена національна мобілізація, якщо буде задіяно державу".

При цьому дослідники відзначають ослаблення імунітету до ксенофобії та антисемітизму - якщо в середині 90-х проти будь-яких форм ксенофобії та расизму виступали близько половини населення Росії, сьогодні ознаки неприйняття таких проявів відзначаються тільки у 25-30 відсотків росіян.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики