Цензор.НЕТ

30.10.18 13:50

Тимошенко: В обмін на відмову від ядерної зброї Україна мала стати членом НАТО

Україна мала отримати членство в НАТО в обмін на відмову від статусу ядерної держави.

Тимошенко: В обмін на відмову від ядерної зброї Україна мала стати членом НАТО

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу "Батьківщини", про це лідерка політсили Юлія Тимошенко заявила на ініційованому нею Національному форумі "Нова стратегія миру і безпеки", який у вівторок, 30 жовтня, почав роботу в НСК "Олімпійський".

У заході беруть участь військові, волонтери, військові медики та капелани, експерти з питань безпеки, представники дипломатичного корпусу та міжнародних організацій.

У рамках заходу планується проведення круглого столу, де обговорюватимуться такі теми: як перемогти у війні, відновити територіальну цілісність та повернути Україну до мирного життя, як зробити армію сильною, а дипломатію – ефективною.

"27 років ми вели неефективну дипломатичну, оборонну політику і політику з безпеки. Треба визнати: відмова від ядерної держави - наша історична помилка", - сказала лідерка "Батьківщини".

Вона переконана, що ніякі міжнародні гарантії безпеки не працюють, якщо вони не підкріплені надійними механізмами їх виконання.

"Коли ми відмовлялися від ядерної зброї, єдина гарантія, яку ми могли отримати і яка була б непохитною: ми - зброю, а нам - членство в НАТО. Нам би дали таку гарантію, тому що всі були зацікавлені, щоб зброя була знищена. Ми тоді могли стати членами НАТО, якщо би були непохитні у відстоюванні національних інтересів", - пояснила Тимошенко.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики