Цензор.НЕТ

31.10.18 09:00

РФ поставляє своїм найманцям на Донбасі зброю через Азовське море, - Єльченко

Дії Росії в Азовському морі не обмежуються перешкоджанням міжнародному судноплавству, РФ також використовує цей канал для прихованих поставок зброї для власних формувань на Донбасі.

РФ поставляє своїм найманцям на Донбасі зброю через Азовське море, - Єльченко

Про це заявив під час відкритого засідання РБ ООН у вівторок постійний представник України при ООН Володимир Єльченко, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Росія використовує Азовське море як додатковий канал для забезпечення своїх сил на Донбасі зброєю з окупованої території Криму", - наголосив представник України.

За його словами, РФ не відмовилася від ідеї створення Кримського коридору.

"Крім того, загроза морського нападу з Азовського напрямку у разі великомасштабного військового протистояння залишається джерелом дестабілізації безпеки в Донецькій області", - заявив Єльченко.

Представник України акцентував, що Азовське море перетворилося на ще один театр бойових дій Росії проти України, зокрема в економічному й торговельному вимірах.

"В останні шість місяців РФ зупинила понад 200 суден, які прямували до українських портів Маріуполя й Бердянська. Як було підтверджено СММ ОБСЄ, ці перерви в комерційному судноплавстві зумовили економічні й торговельні перебої, що призвело до комерційних втрат для портів, де працюють тисячі людей", - зауважив український дипломат.

Такі дії Росії "суперечать її зобов'язанням за Конвенцією ООН про морське право і порушують навігаційні права України, а також держав, під прапорами яких були зупинені ці судна". Водночас, наголосив він, судна, які прямували в російські порти в Азовському морі, не були зупинені в подібний спосіб.

Крім того, Єльченко зауважив про перепони для міжнародної навігації, які чинить незаконно зведений Росією міст через Керченську протоку. Висота моста над морем становить лише 35 метрів, і під ним можуть пройти кораблі з осадкою менше 33 метрів і довжиною менше 160 метрів.

"У результаті, судна Panamax та багато суден Handymax тепер не можуть проходити через Керченську протоку. Це серйозно вплинуло на трафік до портів України", - зауважив постпред України при ООН.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики