Цензор.НЕТ

31.10.18 09:25

Премія Сахарова для Сенцова - потужний сигнал для всіх незаконно ув'язнених, що їх не забули, - Єльченко

Присудження Європарламентом премії імені Андрія Сахарова українському режисерові Олегу Сенцову є сигналом для всіх незаконно ув'язнених про те, що міжнародна спільнота не забуває і підтримує їх.

Премія Сахарова для Сенцова - потужний сигнал для всіх незаконно ув'язнених, що їх не забули, - Єльченко

З такою заявою виступив на відкритому засіданні РБ ООН у вівторок постійний представник України при ООН Володимир Єльченко, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Недавнє рішення Європейського парламенту про присудження премії Сахарова Олегу Сенцову є потужним сигналом для всіх незаконно ув'язнених, що вони не були забуті", - підкреслив представник України.

Разом з тим, він висловив стурбованість у зв'язку зі станом здоров'я Олега, який протягом чотирьох місяців голодував з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів. Єльченко також згадав про інших українських в'язнів у Росії, здоров'я яких теж під загрозою.

"Особливу заклопотаність продовжує викликати стан здоров'я Володимира Балуха, Асана Чапуха, Еміра-Усейна Куку, Станіслава Клиха, Ігоря Гриба, Євгенія Панова і багатьох інших, хто не отримує відповідної медичної допомоги", - зазначив глава Української місії при ООН.

Він також згадав про масовану кампанію пропаганди і підбурювання ненависті до України та українців, яка триває з боку російського уряду.

"Російські державні ЗМІ і громадські діячі проводять години на телебаченні в період прайм-тайм, щоб поширювати інсинуації про український народ. Це вже зіграло важливу роль в окупації Криму та загостренні конфлікту на Донбасі", - зазначив постійний представник України при ООН.

Нагадаємо, 25 жовтня український політв'язень Олег Сенцов став лауреатом премії Сахарова.

Президент України Петро Порошенко висловив вдячність Європейському парламенту за рішення надати престижну премію Сахарова українському режисерові, в'язню Кремля Олегу Сенцову.

Посольство США заявило, що Росія має негайно звільнити лауреата премії Європарламенту 2018 року імені Андрія Сахарова українського режисера Олега Сенцова, щоб він міг особисто отримати цю нагороду.

Нагадаємо, ФСБ РФ затримала Сенцова в Криму навесні 2014 року, згодом його вивезли в Росію. У серпні 2015 року українського режисера засудили до 20 років ув'язнення за сфабрикованим обвинуваченням в організації терактів і підпалів партійних офісів. Його утримують у колонії "Білий ведмідь" на Ямалі.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів.

28 вересня в прес-службі управління Федеральної служби виконання покарань РФ по Ямало-Ненецькому автономному окрузі повідомили, що Сенцова вивезли з колонії в міську лікарню на додаткове обстеження та отримання консультацій. З огляду на результати обстеження, Сенцову провели "корекцію лікування", запевнили в прес-службі. Також на сайті відомства було розміщено фото режисера.

5 жовтня Сенцов заявив про припинення голодування з наступного дня. Він зазначив, що, в разі його продовження, до нього застосували б примусове харчування через його критичний стан.

16 жовтня сестра Олега Сенцова Наталія Каплан повідомила журналістам, що стан здоров'я українського політв'язня у РФ важкий, у нього немає оптимізму з приводу свого майбутнього. У МЗС України вимагають допустити до політв'язня українських лікарів і консула.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики