Цензор.НЕТ

31.10.18 12:22

Навіть якщо Росія вийде з Ради Європи, вона зобов'язана буде виконати рішення ЄСПЛ щодо Криму і Донбасу, - суддя Юдківська

Росія має право денонсувати Європейську конвенцію з прав людини, тобто вийти зі складу суду, повідомивши про це за шість місяців до денонсації, заявила суддя Європейського суду з прав людини від України Ганна Юдківська.

Навіть якщо Росія вийде з Ради Європи, вона зобов'язана буде виконати рішення ЄСПЛ щодо Криму і Донбасу, - суддя Юдківська

Рішення Європейського суду з прав людини за скаргами з окупованих територій Криму і Донбасу залишаться обов'язковими для виконання Росією навіть у тому випадку, якщо вона вийде з Ради Європи. Про це в інтерв'ю "Європейській правді" розповіла суддя ЄСПЛ від України Ганна Юдківська, передає Цензор.НЕТ.

Вона повідомила, що Росія має право денонсувати Європейську конвенцію з прав людини, тобто вийти зі складу суду, повідомивши про це за шість місяців до денонсації.

"Але навіть цей крок не звільняє державу від виконання рішень Європейського суду з прав людини щодо всіх порушень, які мали місце до моменту, коли держава денонсує Конвенцію, тобто виходить зі складу Ради Європи", - зазначила Юдківська.

Вона додала, що протягом шести місяців з моменту офіційного повідомлення про вихід Росії з Ради Європи постраждалі від порушень РФ ще зможуть подати скарги.

"Ці скарги будуть розглянуті судом, і рішення за ними Росія буде зобов'язана виконати. Зрозуміло, те саме стосується і всіх скарг, які зараз перебувають на розгляді в суді і рішення за якими ще не ухвалено", - зазначила суддя.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики