Єврейська громада звинуватила НАБУ в незаконному стеженні (оновлено)

5758 73
Єврейська громада звинуватила НАБУ в незаконному стеженні (оновлено)

Єврейська громада Києва звинувачує Національне антикорупційне бюро України в незаконному стеженні. У київській центральній синагозі виявили засоби стеження.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на опубліковану заяву головного рабина України і Києва Моше Реувена Асмана.

Зокрема, в жовтні служба безпеки Єврейської громади Києва виявила спостереження за Центральною синагогою (на вулиці Шота Руставелі) і вірянами. За даними громади, для стеження використовувалися авто з підробленими номерними транспортними. Крім того, під час перевірки синагоги виявили пристрої зняття інформації. Джерела Єврейської громади ідентифікували деяких людей, які здійснювали стеження, як причетних до НАБУ.

У заяві головного рабина України також йдеться про те, що це не перший випадок з боку НАБУ. Зокрема, якийсь час назад були зафіксовані висловлювання чиновника, які принижують честь і гідність єврейського народу. Запис з антисемітською лексикою згодом поширили в ЗМІ.

"Вважаю, що прояви таких незаконних дій ... є грубим порушенням конституційних, релігійних прав вірян, створюють ґрунт для спекуляцій, провокацій проти єврейського народу", - йдеться в заяві Асмана.

У зв'язку з вищевказаним він вимагає від правоохоронних органів дати оцінку діям НАБУ, а також закликає міжнародні організації взяти під контроль розслідування цих фактів.

Єврейська громада звинуватила НАБУ в незаконному стеженні 01
Єврейська громада звинуватила НАБУ в незаконному стеженні 02

ОНОВЛЕНО

У Національному антикорупційному бюро спростували інформацію про стеження. Відповідну заяву опубліковано на сторінці НАБУ в Facebook.

"Інформація про те, що, буцімто Національне бюро здійснює незаконні слідчі дії щодо єврейської громади Києва, не відповідає дійсності. Жодних пристроїв для прихованого зняття інформації у приміщенні центральної Синагоги міста Києва Національне бюро не встановлювало, візуального спостереження за будівлею не здійснювало", - сказано в повідомленні.

Єврейська громада звинуватила НАБУ в незаконному стеженні 03

У НАБУ підкреслюють, що в фокусі розслідувань бюро - діяльність вищих посадових осіб в органах державної влади. І кажуть, що відомство діє виключно в правовому полі.

Нагадаємо, раніше правозахисники зажадали відставки керівництва Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури через справи проти народного депутата Георгія Логвинського і членів його сім'ї.

Топ коментарі
+13 Nugzar Nurgiev
ну правильно, в оккупированной стране как можно следить за оккупантами? следить надо за гоями, чтоб справно платили налоги, меньше ели и чаще дохли
показати весь коментар
31.10.2018 12:49
+11 Тхір
Еврейская община обвинила НАБУ в незаконной слежке - Цензор.НЕТ 6347
показати весь коментар
31.10.2018 12:46
+10 RobinHood dfb9bea2
Оголтелый...как его...антисемитизм! Во! Еврейская община обвинила НАБУ в незаконной слежке - Цензор.НЕТ 9869
показати весь коментар
31.10.2018 12:48