Цензор.НЕТ

31.10.18 14:28

Будапешт не планує захоплювати Закарпаття, - Сійярто

Глава МЗС Угорщини стверджує, що його країна зацікавлена ​​в сильній і успішній Україні.

Будапешт не планує захоплювати Закарпаття, - Сійярто

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт не має наміру змінювати кордони або захоплювати окремі райони Закарпаття, а також не збирається домагатися статусу автономії регіону. Про це він заявив в інтерв'ю польському виданню Gazeta Prawna, повідомляє Цензор.НЕТ.

На запитання журналіста про те, чи не вирішить Будапешт на тлі кризи у відносинах з Україною якось змінити кордони для захисту угорської меншини, Сійярто відповів "ні".

"Я завжди відкидаю спроби звинуватити нас у ревізіонізмі ... Це дурні і помилкові інсинуації", - сказав Сійярто. "Повторю ще раз: ми не ревізіоністи. Я маю однозначно відмовитися від таких звинувачень", - продовжив міністр.

Голова угорського міністерства запевнив, що в інтересах Будапешта - "добросусідські відносини і сильна демократична Україна, яка поважає свої міжнародні зобов'язання і вважає національні меншини своїми ресурсами". "Ми надаємо велику допомогу Україні, щоб вона стала сильною державою", - сказав він.

Щодо ймовірних провокацій Росії на Закарпатті, про які заявляє українська влада, Сійярто сказав, що обов'язком Києва є "не допустити ситуації, коли хтось може втручатися у внутрішні справи".

Нагадаємо, відносини Угорщини та України ускладнилися на тлі мовного питання. Так, 5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту, який починає реформу освіти в Україні. Документ, який набув чинності 28 вересня 2017 року, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова.

Згодом у МЗС Румунії висловили стурбованість ухваленим ВРУ законом про освіту, а Угорщина заявила, що припиняє підтримку України на міжнародній арені.

Відносини України та Угорщини погіршилися ще більше після скандалу з роздачею угорських паспортів на Закарпатті. 28 вересня стало відомо, що прокуратура порушила за фактом роздачі угорських паспортів справу про державну зраду.

10 жовтня Угорщина викликала на килим посла України Любов Непоп через публікацію сайтом "Миротворець" інформації про понад 300 закарпатських чиновників, які мають українське і угорське громадянство.

4 жовтня Україна оголосила консула Угорщини в Береговому персоною нон грата. Він має залишити територію України.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики