Цензор.НЕТ

01.11.18 07:58

Росія не прислухалася до закликів НАТО до діалогу щодо ракетного договору, - Столтенберг

Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг закликав Москву до виконання Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (ДРСМД).

Росія не прислухалася до закликів НАТО до діалогу щодо ракетного договору, - Столтенберг

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на DW, відповідну заяву він зробив у середу, 31 жовтня, за підсумками засідання Ради НАТО - Росія в Брюсселі.

Столтенберг піддав критиці той факт, що Росія не відреагувала на занепокоєння альянсу у зв'язку з розгортанням Москвою ракетної системи нового типу. Йдеться про розробку ДКБ "Новатор" під кодовим номером 9M729 або, за позначенням НАТО, SSC-8.

РФ визнавала існування цієї ракетної системи, проте наполягала, що ракети цього типу відповідають вимогам договору РСМД, тобто не здатні уражати цілі на відстані понад 500 кілометрів.

"НАТО неодноразово закликало Росію відреагувати на цю стурбованість предметним і прозорим чином і активно брати участь у конструктивному діалозі зі Сполученими Штатами", - зазначив Столтенберг під час зустрічі на рівні послів, що відбувалася на тлі заяв Вашингтона про готовність вийти з ДРСМД.

"Ми шкодуємо, що Росія не прислухалася до наших закликів", - додав він.

За словами генсека, небажання Москви вести діалог щодо цього питання зміцнює впевненість НАТО в тому, що ця ракетна система "є серйозною загрозою стратегічній стабільності євроатлантичного регіону".

Нагадаємо, 20 жовтня американський лідер Дональд Трамп заявив, що США вийдуть із договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності з Росією. За його словами, таке рішення пов'язане з недотриманням ДРСМД з боку РФ.

Зі свого боку Росія звинуватила США в "зламі" ракетного договору і прагненні створити однополярний світ.

Договір РСМД було підписано 1987 року і він не дозволяє США та РФ мати балістичні ракети наземного базування та крилаті ракети з дальністю дії від 500 до 5,5 тисячі кілометрів. Документ було підписано 1987 року. Сторони регулярно звинувачують один одного в порушенні його умов.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики