Цензор.НЕТ

01.11.18 13:04

Попередня оцінка свідчить про відсутність впливу санкцій РФ на макрофінансову стабільність України, - перший заступник голови НБУ Рожкова

Національний банк України (НБУ) не очікує суттєвого впливу на макростабільність країни санкцій, уведених Росією.

Попередня оцінка свідчить про відсутність впливу санкцій РФ на макрофінансову стабільність України, - перший заступник голови НБУ Рожкова

"Як це вплине на макрофінансову стабільність? Хочеться вірити - ніяк. Більшість санкцій застосовано до фізосіб, відповідно вони стосуються блокування безготівкових коштів, активів, цінних паперів - усього, що міститься на рахунках банків у Росії. З огляду на те, що список переважно складається з народних депутатів, держслужбовців, мені хочеться вірити, що вони не зберігають гроші в Росії після російської військової агресії. Якщо говорити про юридичних осіб, то серед банків там тільки "Кредит Дніпро". Знову ж таки, сподіваюся, що банк не має ніяких операцій із РФ", - відповіла перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова на запитання агентства "Інтерфакс-Україна" під час форуму BEPSinUA в Києві, передає Цензор.НЕТ.

Водночас вона додала, що детальнішу оцінку нацбанк зможе надати пізніше, після детального аналізу внесених до санкційного списку осіб.

Говорячи про можливі контрсанкції, К.Рожкова нагадала, що Україна запровадила санкції щодо РФ ще в 2017 році.

Нагадаємо, 22 жовтня президент РФ Володимир Путін підписав указ про застосування спеціальних економічних заходів у зв'язку з недружніми діями України щодо громадян і юросіб Росії.

В указі, опублікованому на сайті Кремля, президент дав низку доручень "у відповідь на недружні і такі, що суперечать міжнародному праву, дії України, пов'язані з уведенням обмежувальних заходів стосовно громадян і юридичних осіб Російської Федерації, з метою захисту національних інтересів Російської Федерації".

Раніше прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що указ Путіна передбачає санкції у відповідь на дії України, які не торкнуться українців, які перебувають у Росії.

Зі списком українських громадян, які потрапили під санкції РФ, можна ознайомитися за посиланням.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики