Цензор.НЕТ

02.11.18 08:36

Діаспора закликає ЄС використовувати всі наявні важелі, щоб приборкати російську агресію проти України, - Чолій

Українська діаспора привітала ухвалення Європарламентом резолюції про ситуацію в Азовському морі та закликала ЄС не зменшувати тиску на Росію.

Діаспора закликає ЄС використовувати всі наявні важелі, щоб приборкати російську агресію проти України, - Чолій

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це заявив президент Світового конгресу українців Євген Чолій.

"Світовий конгрес українців вітає резолюцію Європейського парламенту про ситуацію в Азовському морі та закликає Європейський Союз використовувати всі наявні важелі, включно з посиленням санкцій, щоб приборкати російську агресію проти України", - сказав Чолій.

Нагадаємо, з квітня 2018 року Росії затримала в Азовському морі понад 200 іноземних суден.

У відповідь Україна посилила угруповання Збройних сил на Азовському напрямку. РНБО на засіданні 6 вересня затвердила комплекс заходів, спрямованих на захист національних інтересів у південних регіонах, акваторіях Азовського та Чорного морів.

Європейський парламент 25 жовтня без обговорення ухвалив резолюцію, у якій висловив стурбованість порушенням Росією міжнародного права в Азовському морі.

30 жовтня в Нью-Йорку відбулося відкрите засідання Ради Безпеки ООН щодо ситуації в окупованих регіонах на сході України. Зокрема, постійний представник України при ООН Володимир Єльченко заявив, що Росія не тільки затримує судна в Азовському морі, а й використовує цей канал для прихованих поставок зброї для власних формувань на Донбасі. Водночас заступник постійного представника США при ООН посол Джонатан Коен зазначив: "Агресивні дії в Азовському морі, де Росія заважає доступу до українських портів, є порушенням суверенітету і територіальної цілісності, підриває міжнародне право". За його словами, це заважає як процесу переговорів у Нормандські форматі, так і діалогу між представниками США і Росії Куртом Волкером і Владиславом Сурковим.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики