Цензор.НЕТ

02.11.18 12:32

Хакери продають особисті дані тисяч користувачів Facebook, найбільше яких з України, - BBC

Журналісти російської служби BBC повідомили, що невідомі зловмисники виклали в інтернет особисті дані 257 000 користувачів Facebook. Для 87000 профілів доступні навіть приватні повідомлення. Викрадачі нібито пропонують купити інформацію за 10 центів за профіль.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Громадське радіо.

Хоча хакери заявляють, що мають особисту інформацію зі 120 мільйонів акаунтів, поки ця інформація не підтверджена, і не спростована. Розслідування, проведене Facebook, показало, що зловмисники отримали дані через шкідливі застосунки для браузерів.

Хакери продають особисті дані тисяч користувачів Facebook, найбільше яких з України, - BBC 01

Скриншот із сайту Fbserver, на якому доступна інформація тисяч приватних користувачів

В оприлюднених даних, найбільше інформації про українських користувачів: 47 000 осіб вказали Україну своєю країною проживання. Про це BBC повідомив керівник служби безпеки Digital Shadows Річард Голд. Росіян - 12000. На сайті, де розміщена інформація - 200 країн і територій, є профілі з Великої Британії, США, Бразилії та країн колишнього СРСР.

Інформація була розміщена на сайті, точні дані про який BBC не повідомляє з міркувань приватності і безпеки.

Ось що пише про знахідку журналіст BBC Андрій Захаров:

"На початку вересня на англомовному форумі Blackhatworld, присвяченому пошуковій оптимізації, з'явився загадковий пост від нового користувача з ніком FBSaler."Ми продаємо особисту інформацію користувачів "Фейсбук". Наша база містить 120 000 000 акаунтів, з можливістю вибірки за конкретними країнами. Вартість одного профайлу становить 10 центів", - написав він.

Користувач доклав посилання на сайт Fbserver, на якому як приклад була викладена частина інформації. Російська служба Бі-бі-сі не знайшла підтвердження інформації про наявність у хакерів 120 млн акаунтів, проте на Fbserver дійсно потрапили персональні дані користувачів соцмережі.

На початку жовтня Fbserver перестав працювати, але двічі перезапускати на новому майданчику. Останнє "дзеркало" порталу мало назву Socialser21 і працювало до 29 жовтня, зараз воно також недоступно".

BBC повідомляє, що в мережу потрапили особисті далі користувачів:

"У третини всього масиву даних (81000 профайлів) у відкритому доступі були викладені особисті повідомлення підрахували в Digital Shadows. Російська служба Бі-бі-сі зв'язалася з п'ятьма громадянами Росії з Москви, Бєлгорода та Пермі, чиє особисте листування була доступна на Socialser21, і всі вони підтвердили її автентичність.

В особистих повідомленнях громадян можна зустріти привітання зі святами, обговорення концерту Depeche Mode, скарги тещі на зради зятя, листування з шанувальниками, з'ясування стосунків між двома закоханими і скарги на те, що "немає просвіту в життєвій рутині"".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики