Цензор.НЕТ

02.11.18 15:45

Нуль замовників у секторі розкриття справ нападу на активістів, - Луценко

За рік сталося понад 50 нападів на активістів, виконавців встановлено в 1/3 випадків, замовників не знайшли взагалі.

Нуль замовників у секторі розкриття справ нападу на активістів, - Луценко

У понад півсотні справ про напад на громадських активістів правоохоронні органи не встановили жодного замовника. Про це сьогодні на оперативній нараді повідомив генпрокурор Юрій Луценко, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Ліга.нет.

Він зазначив, що кількість нападів на активістів та громадських діячів перевищила півсотні.

На його думку, таких випадків значно більше.

"З цих нападів ми розкрили, разом з колегами з інших правоохоронних органів, лише третину - за виконавцями. І поки що не бачу жодного замовника. Як би ми не пояснювали складність пошуку замовника, це негатив. Нуль замовників у секторі (розкриття справ. - Ред.) нападу на активістів", - заявив Луценко.

Генпрокурор вважає, що причиною нападів на активістів є те, що у своїй більшості вони є елементом протистояння різних фінансових угруповань, іноді з ознаками криміналу.

"Це також правда. Тому, що є активісти, назвемо м'яко, прагматики, а є активісти-ідеалісти, які без грошей і будь-яких зв'язків роблять важливу суспільну роботу", - сказав Луценко.

Як приклад він навів ситуацію з незаконним будівництвом.

"Більшість громадських активістів виступають проти тих чи інших забудов. Деякі - ідеалісти - за збереження зелених насаджень, інші - переважно на боці одного із забудовників або конкурента... Проаналізуйте законність видачі всіх дозволів на будівництво за останній рік. І якщо ви поставите там "законне рішення" - ви побачите, що так званих активістів стане на порядок менше. Хоча вони не зникнуть, допоки там крутяться шалені невраховані кошти", - додав Луценко.

Нагадаємо, 22 вересня 2018 року в Одесі стріляли в місцевого активіста Олега Михайлика. Поліція кваліфікувала напад як замах на вбивство. Для розслідування створено посилену слідчо-оперативну групу, підключилося СБУ.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики