Цензор.НЕТ

02.11.18 17:09

Нова церква називатиметься Православна церква в Україні, - представник Вселенського патріархату

На думку архієпископа Тельміського Іова, назви на кшталт "Українська православна церква" вказують на релігійний націоналізм.

Нова церква називатиметься Православна церква в Україні, - представник Вселенського патріархату

Після надання Томосу про автокефалію нова церква називатиметься "Православна церква в Україні". Про це в інтерв'ю "ВВС Україна" заявив представник Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков архієпископ Тельміський Іов, повідомляє Цензор.НЕТ.

"Не "Українська православна церква", тому що церква єдина. Вона належить Христу, а не якійсь нації чи державі", - підкреслив архієпископ.

Він нагадав, що грецькою мовою назви церков так і звучать: Православна церква в Греції, в Сербії, в Болгарії. "Слов'янські назви - Болгарська, Сербська або Російська православна церква - вживаються неправильно і вказують на етнофілетизм, тобто релігійний націоналізм", - додав представник Вселенського патріархату.

Раніше 26 жовтня предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що офіційною назвою єдиної помісної православної церкви в Україні стане "Українська православна церква", другою назвою - "Київський патріархат".

Тоді ж прес-секретар УПЦ-КП архієпископ Євстратій (Зоря) уточнив, що таке рішення відповідає позиції Константинопольського патріархату щодо назв.

Нагадаємо, 11 жовтня за результатами засідання Синоду Вселенського патріархату було оголошено рішення, в якому йшлося, що Константинополь продовжує процедуру надання автокефалії церкві України. Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічні статуси предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики