Цензор.НЕТ

03.11.18 12:09

49 народних депутатів намагаються оскаржити введення санкцій проти телеканалів "112 Україна" та "NewsOne"

Нардепи направили подання до Конституційного суду.

49 народних депутатів намагаються оскаржити введення санкцій проти телеканалів "112 Україна" та "NewsOne"

До Конституційного суду надійшло подання 49 нардепів щодо конституційності постанови Ради про застосування санкцій стосовно телеканалів "112 Україна" та "NewsOne", повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Текст конституційного подання розміщено на сайті КС. Згідно з цим документом, уповноваженими за поданням є парламентарії з фракції "Опозиційного блоку" Нестор Шуфрич, Василь Німченко, Ігор Шурма.

Автори подання вважають постанову ВР із закликом до РНБО застосувати санкції щодо телеканалів такою, що суперечить Конституції України. Їх не влаштовує і суть постанови, і те, яким чином її було прийнято. На думку нардепів, які звернулися до КС, депутати під час голосування за постанову про санкції займалися кнопкодавством.

"Її прийняття відбулося з порушеннями Верховною Радою України конституційності процедури її розгляду та схвалення, зокрема відбулось спотворення результатів голосування народних депутатів шляхом їхнього неперсонального голосування, а парламент, прийнявши постанову, вийшов за межі своїх повноважень, встановлених Конституцією України", - сказано в документі .

Отже, на думку парламентаріїв, ця постанова Ради не відповідає положенням статей 6, 8, 19, 84, 85, 88 і 91 Основного закону, тому вони просять КС визнати її неконституційною.

Нагадаємо, у четвер, 4 жовтня, Верховна Рада схвалила пропозицію про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій). Ці заходи мають торкнутися ТОВ "Аріадна ТВ", ТОВ "Новий формат ТВ", ТОВ "ТВ Вибір", ТОВ "Телерадіокомпанія "112-ТВ", ТОВ "Лідер ТВ", ТОВ "Партнер ТВ" і ТОВ "Новости 24 часа". За відповідну постанову проголосували 229 нардепів.

Згідно з інформацією на сайті телеканалів, остання в цьому переліку компанія - ТОВ "Новости 24 часа" - вказана в структурі власності каналу "NewsOne", решта 6 юридичних осіб вказано в структурі власності телеканалу "112 Україна".

5 жовтня депутати від "Опозиційного блоку" Олександр Вілкул та Нестор Шуфрич зареєстрували у Верховній Раді проект постанови про скасування рішення парламенту про санкції.

Народні депутати обґрунтували свою пропозицію тим, що цю постанову було прийнято з порушенням Конституції України та регламенту роботи Верховної Ради.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики