Цензор.НЕТ

03.11.18 16:41

Дата проведення об'єднавчого собору залежить від Вселенського патріарха, - Філарет

Підготовка до собору вже почалася. Предстоятель УПЦ КП сподівається, що собор відбудеться в листопаді.

Дата проведення об'єднавчого собору залежить від Вселенського патріарха, - Філарет

Дата проведення собору, під час якого представники українських православних церков мають ухвалити рішення про об'єднання церкви і вибрати її предстоятеля, залежить від Вселенського патріарха. Про це в ефірі "Радіо Свобода" заявив предстоятель УПЦ КП Філарет, повідомляє Цензор.НЕТ.

"Це залежить не від нас, а від Вселенського патріарха. Тому що він повинен призначити на цей собор свого представника. Собор відбуватиметься під керівництвом українських архієреїв, але буде на цьому соборі представник Вселенського патріарха як представник, але не як голова Архієрейського собору. Головою Архієрейського собору будуть українські архієреї", – сказав Філарет.

Читайте також: УПЦ КП проситиме парламент ухвалити закон про зміну назви УПЦ (МП) – Філарет

На питання: чи буде собор у листопаді, Філарет відповів, що "сподівається" на це. За його словами, підготовка до нього вже розпочалася.

Також предстоятель УПЦ КП повідомив про можливе місце проведення такого собору.

"Оскільки це Архієрейський собор, то він буде скликаний за рішенням Вселенського патріарха і прибуттям сюди його представника. І тоді кожна церква збирає своїх архієреїв на цей Архієрейський собор. Ми вважаємо, що Архієрейський собор вібудеться у Софіївському соборі", – зазначив Філарет.

Нагадаємо, 11 жовтня за результатами засідання Синоду Вселенського патріархату було оголошено рішення, в якому йшлося, що Константинополь продовжує процедуру надання автокефалії церкві України.

Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічні статуси предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики